AKP’li Ünal’dan Kılıçdaroğlu’na ‘son çağrı’ yanıtı: Ateşle oynuyorsun

16 Ekim 2021 Cumartesi

AKP’li Ünal’dan Kılıçdaroğlu’na ‘son çağrı’ yanıtı: Ateşle oynuyorsun

AKP’den CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun bürokratlara ‘son çağrım’ diyerek yaptığı açıklamaya yanıt geldi: “Ateşle oynuyorsun” 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kadrolaşma listeleri ve kamu binalarının usulsüz tahsisleriyle gündeme gelen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) hakkındaki iddialara işaret ederek, bürokratlara yaptığı son çağrıya AKP’den tepki geldi.

Kılıçdaroğlu’na seslenen AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, sosyal medya hesabından “Ateşle oynuyorsun” diye yazdı. “Kimi tehdit ettiğine dikkat et” ifadesini kullanan Ünal, şunları kaydetti:

“Bu çağrıyı 15 Temmuzdan önce yapsaydın karşılık bulabilirdi, çünkü ortaklarınızın bürokraside amirlerinden değil abilerinden emir alan paralel mahrem yapılanması çağrına cevap verebilirdi. Artık yoklar. Dostlarına da güvenme, onlara güvenenlerin akıbetini Afganistan’da gördük.

Bak bayım bu tür sufle tehditleri 11 yıldır yapıyorsun. Ateşle oynuyorsun şunu unutma biz tiyatro diye itibarsızlaştırmaya çalıştığın 15 Temmuz cehenneminden çıktık. Kimi tehdit ettiğine dikkat et. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin şerefli bürokratlarından elini çek.”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kadrolaşma listeleri ve kamu binalarının usulsüz tahsisleriyle gündeme gelen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) hakkındaki iddialara işaret ederek, bürokratlara, “Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. Kamil akla gelmeniz için, Kılıçdaroğlu abinizin, amcanızın bu size son çağrısıdır: 18 Ekim Pazartesi itibarıyla bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı ne yaptırılıyorsa pazartesi itibarıyla durun. Bu illegal paralel sistemlerden elinizi eteğini çekin” diye seslenmişti.

Kılıçdaroğlu’ndan bürokratlara: Bu size son çağrı, sıyrılamazsınız

Benzer Haberler