AKP’li belediyenin ihalesi, her 5 günde 1 ihale alan isme gitti

24 Haziran 2021 Perşembe

AKP’li belediyenin ihalesi, her 5 günde 1 ihale alan isme gitti

AKP’li Karasu Belediyesi’nin 14 bin 297 adet çiçek, bitki ve ağaç alım işi ihalesini iş insanı Ali Okan Çam kazandı. Çam, Melih Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönem her beş günde 1 ihale almasıyla biliniyordu. Karasu Belediyesi, aynı bitkileri üreten Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fidan A.Ş.’den almadı.

AKP’li Sakarya Karasu Belediyesi’nin ihalesini kazanan Melih Gökçek’e yakınlığıyla bilinen Ali Okan Çam oldu. Ali Okan Çam’ın sahibi olduğu Kristal Merkezi ihaleyi 1 milyon 136 bin liraya aldı.

150 İHALE ALDIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Sözcü’de yer alan habere göre, ihaleyi kazanan Çam, 2013 ile 2017 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ’de aldığı ihalelerle gündeme gelmişti. Şirketin son 2 yılda büyükşehir belediyesinden de 400 milyon liralık 150 ihale aldığı ortaya çıkmıştı.

VIP CUMA NAMAZIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Geçen sene Sakarya’nın Karasu ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında 74 gün sonra kılınan cuma namazında çekilen bir fotoğraf karesindeki detay dikkatlerden kaçmamıştı.

Yüzlerce vatandaşın seccade üzerinde saf tuttuğu cuma namazında, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş ve AKP Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ise özel getirtilen halı üzerinde namaz kılmış bu fotoğraf karesi ise ”VIP cuma namazı” olarak dikkat çekmişti.

Benzer Haberler