AKP’li belediyeden kreş fiyatlarına yüzde 54 zam teklifi

Yayın tarihi: 5 Temmuz 2022 Salı 3:25 pm - Güncelleme: 5 Temmuz 2022 Salı 3:25 pm

AKP’li Sancaktepe Belediyesi, belediyeye bağlı kreş ücretlerine yüzde 54 zam teklifi hazırladı. Teklif Meclis’in onayına sunuldu.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü imzasıyla, belediyeye bağlı kreş ücretlerine yüzde 54 oranında zam teklifi Meclis’e sunuldu. Milli Gazete’nin haberine göre Döğücü’nün imzasının yer aldığı teklifte kreş ücretlerinin 650 TL’den 1000 TL’ye çıkarılması isteniyor.

19 KREŞ MÜJDESİ VERMİŞTİ

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, belediye seçimlerinden üç ay önce, 24 Ocak 2019 tarihli Yeni Şafak gazetesinde yer alan açıklamasında, konuyla ilgili olarak şunları söylemişti:

Alanında uzman bir kadroyla çalışıyoruz. Sokağa çıkıp vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Gençlerimizin isteklerine kulak veriyoruz. Esnafından vatandaşına nefes aldıracak ve istihdamı arttıracak projelerimiz var. Otopark, pazar yeri gibi eksikliklerin de farkındayız. Çeşitli sürprizlerimiz de olacak” dedi. Sosyal tabanlı projelere ağırlık verdiklerini ifade eden Döğücü, kreş eksikliğinin de altını çizerek 19 mahallenin 19’una da kreş yapılacağını müjdeledi.”

Seçileli yaklaşık 3,5 yıl olmasına karşın Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü henüz 2 tane kreş açtı. Meclis Mahallesi’nde, kedisinden önce yapına başlanan muhtarlık ve Şehit Aybüke Yalçın Bilgi Evi’nin bir kısmını kreş olarak açıldı. Başkan bir de Abdurrahman Gazi Mahallesi’nde, Sinpaş’ın yaptığı “Kelebekia” projesinden belediye hizmet alanı olarak ayrılan parsel üzerinde bulunan iki katlı bir binayı kreş olarak düzenletti.

 

İmamoğlu: Yakında İstanbul’a 150 kreş hediye edeceğiz