AKP’li belediyeden koronavirüse tütsülü önlem! ‘Defedeceğine inanıyoruz…’

6 Nisan 2020 Pazartesi

AKP’li Niğde Ulukışla Belediyesi koronavirüse karşı tütsü yakarak önlem aldı. Niğde Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Erdal Aydoğan duruma tepki göstererek ‘İlimden, bilimden uzak, halkıyla dalga geçer gibi yapılan bu açıklamayı şiddetle kınıyor, devletin makamlarında yönetici olan yetkilileri bu dönemde ciddiyete davet ediyorum’ dedi.

Niğde’nin Ulukışla ilçesinde belediye başkanı öncülüğünde koronavirüse karşı tütsü yakıldı. İlçe belediye görevlileri koronavirüs tedbirleri kapsamında geçen günlerde tütsü yakarak mahalleleri gezdi.

Sağlık çalışanlarının moral dansı sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı

Sosyal medyada paylaşılan videoda ilçe belediye başkanı Ali Uğurlu yakılan tütsünün önünde yaptığu açıklamada “Koronavirüsünden kurtulmak istiyorsak Ulukışla Belediyesi ve halkı olarak önerimiz üzerlik diye bilinen tütsünün herkesin evinde tütmesini istiyoruz. Yöresel inançlarımıza göre bunun koronavirüsünü defedeceğine inanıyoruz. Herkesi tütsü yakmaya davet ediyoruz” dedi.

Bakan Koca, ‘Bir kişi 16 kişiye bulaştırıyor’ dedi, uzmanlar yanıtladı: İstanbul’da problem olduğu açık

CHP’DEN TEPKİ

Niğde Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Erdal Aydoğan duruma tepki gösterdi.

Aydoğan şunları söyledi:

  • Son yüz yılın en büyük salgın hastalığı olan covıd-19 virüsü ne kadar ciddi olduğunu her geçen gün salgın sayısının ve ölüm sayısıyla kendini göstermektedir. İnsan hayatından daha önemli bir şey yoktur. Bu nedenle daha ciddi tedbirler yani radikal tedbirlerin bir an önce alınması, sokağa çıkma yasağı diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de artık elzem olmuştur.
  • Maalesef geçen hafta için Niğde ilimiz Ulukışla ilçesi Belediye Başkanı hiçbir bilimsel bir açıklaması olmayan, araştırılmayan tamamen halkıyla dalga geçen bir açıklama yaptı. Başkan şunu unutmuş olmalı ya da gündemi takip etmiyor.
  • Bu virüs tüm dünyayı tehdit ediyor ve hiçbir ülkede önüne geçemedi. Ciddi bir durum. Devlet yönetimi ciddiyet ister. İlimden, bilimden uzak, halkıyla dalga geçer gibi yapılan bu açıklamayı şiddetle kınıyor, devletin makamlarında yönetici olan yetkilileri bu dönemde ciddiyete davet ediyorum.

‘Eve kapanan yurttaş geçmediği köprüye, yatmadığı hastaneye para ödüyor’

Benzer Haberler