AKP’li başkanın çalışanı bıçaklandı: CHP’li adayın eşi gözaltında

Yayın tarihi: 13 Nisan 2024 Cumartesi 9:34 am - Güncelleme: 13 Nisan 2024 Cumartesi 9:39 am

Konya’da AKP İlçe Başkanı Yusuf Zengin’in yanında çalışan Mehmet Aldanmaz, darp edilip bıçaklandıktan sonra evininin önüne bırakıldı. Olayla ilgili CHP Karapınar Belediye başkan adayı olan Gönül Karabacak’ın eşi H.K. ile N.Ö.’yü şüpheli olarak gözaltına aldı.

Konya’nın Karapınar ilçesinde dün akşam saatlerinde AKP Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Zengin’in tarım şirketinde çalışan Mehmet Aldanmaz, evinin önünden 2 kişi tarafından zorla bir otomobile bindirilerek kaçırıldı. Aldanmaz, bir süre sonra derbedilip bıçaklanmış halde evinin önüne bırakıldı. İhbar üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Ambulansla Karapınar Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Aldanmaz’ın durumunun ağır olması üzerine Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

”BEN ADRESİ SÖYLEMEYİNCE..”

Aldanmaz’ın polise verdiği ilk ifadesinde “Benim yanıma gelen şüpheliler AKP İlçe Başkanı Yusuf Zengin’in evini sordu. Ben adresi söylemeyince zorla otomobile bindirip kaçırdılar. Önce dövüp sonra bıçakladılar” dediği öğrenildi.

CHP’Lİ ADAYIN EŞİ GÖZALTINDA

Aldanmaz’ın ifadeleri doğrultusunda harekete geçen polis ekipleri olaya karıştığı öne sürülen CHP Karapınar Belediye başkan adayı olan Gönül Karabacak’ın eşi özel bir okulun müdürü H.K. ile arkadaşı N.Ö.’yü gözaltına aldı.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

AKP’li Metiner’den ‘yandaş medya’ çıkışı: Güç devşirmek isteyen yalakalar…

Kaynak: DHA