AKP’li başkan istifa etti, HDP’den ‘toplu istifa’ iddiası geldi

16 Nisan 2022 Cumartesi

AKP’li başkan istifa etti, HDP’den ‘toplu istifa’ iddiası geldi

Bingöl’de AKP Genç İlçe Başkanı Aydın Kalabalık ‘kişisel işlerinin yoğunluğu’ ve ‘ailevi sebepler’den dolayı partisindeki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

AKP teşkilatlarında yönetici istifaları sürüyor. Yeni istifa depreminin adresi Bingöl oldu. Bingöl’e bağlı Genç ilçesinde AKP İlçe Başkanı Aydın Kalabalık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Kalabalık, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada kararının gerekçesini “kişisel işlerimin yoğunluğu ve ailevi sebepler” diye açıkladı. Kalabalık, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“AK Parti Genç İlçe Başkanlığı görevini şimdiye kadar büyük bir onurla ifa ettim bu uğurda kıymetli vatandaşlarımıza hizmet etmekten, onların dertleriyle hemhal olmaktan, mutluluklarını paylaşmaktan her daim memnuniyet duydum. Kişisel işlerimin yoğunluğu ve ailevi sebeplerden ötürü bu görevi layıkıyla ifa etme noktasında herhangi bir zafiyete sebebiyet vermemek adına AK Parti Genç İlçe Başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

‘TOPLU İSTİFA’ İDDİASI

HDP Bingöl Belediye Meclis Üyesi ve Grup Eş Sözcüsü Ferhat Yıldırım ise Kalabalık’ın istifasına ilişkin dikkat çeken bir iddiada bulundu. Kalabalık’ın istifa açıklamasını sosyal medya hesabından alıntılayan Yıldırım, “AKP’de sular durulmuyor. Gün geçmedikçe istifa sesleri duyulmasın. AKP’nin bittiğini gören ya affını istiyor ya istifasını sunuyor. Önümüzdeki günlerde toplu istifa gelebilir” ifadelerini kullandı.

Eski AKP’li vekil, DEVA’ya katıldı

Benzer Haberler