AKP’de kriz! 12 başkanının istifası istendi…

6 Ağustos 2020 Perşembe

AKP Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, genel merkezin 12 ilçe başkanının istifasını istediğini açıkladı. Budak, “Bu tamamen genel merkezimizin almış olduğu bir karardır. Ancak şuan İlçe başkanlarımız görevlerinin başındadır.” ifadesinde bulundu.

Diyarbakır’da Sur, Eğil ve Çüngüş ilçe başkanlıklarına atama yapan AKP Genel Merkezi, Diyarbakır İl Başkanlığı’na yazı göndererek Bağlar, Yenişehir, Lice, Kulp, Hazro, Bismil, Silvan, Çınar, Ergani, Kayapınar, Hani ve Dicle ilçe başkanlarının da istifasını istedi. Ankara’ya çağrılan 12 ilçe başkanının istifa etmesi bekleniyor.

AKP’de derin çatlak: Kime kılıç gösteriyorsunuz!

’12 İLÇE BAŞKANIMIZIN İSTİFASI İSTENDİ’

Söz konusu karara ilişkin Tigrishaber.com’a konuşan AKP Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, “Genel merkezimiz 12 İlçe başkanımızın istifasını istedi. Bu tamamen genel merkezimizin almış olduğu bir karardır. Ancak şuan İlçe başkanlarımız görevlerinin başındadır. Genel merkezimiz kısa süre içinde alacağı kararları kamuoyu ile paylaşır” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Merkez Sur İlçesi AKP İlçe Başkanlığı’na Murat Unat, Eğil İlçe Başkanlığı’na Mehmet Zeki Uçar ve Çüngüş İlçe Başkanlığı’na Zübeyir Arslanca atanmıştı.

CHP’li Özkoç’tan TFF kararına tepki: Kulüpleri ele geçirme planı

Erdoğan istedi, YKS tercih kılavuzundan çıkarıldı

Benzer Haberler