AKP EYT’liler için tarih verdi

17 Ocak 2022 Pazartesi

AKP EYT’liler için tarih verdi

Yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili düzenleme ne zaman çıkacak sorusuna AKP Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu canlı yayında cevap verdi.

Yüzbinlerce EYT mağdurunu ilgilendiren açıklaması sonunda AKP Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu’ndan geldi. EYT ne zaman çıkacak konusu yılan hikayesine döndü. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin birçok noktasında EYT mağdurları seslerini duyurabilmek için eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirmişti.

24 TV’de Arafta Sorular programına katılan Akbaşoğlu, EYT hakkında beklenti içerisinde olanlara yönelik açıklama yaptı.

2022 YILI İÇERİSİNDE EYT İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPACAĞIZ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında konuşan AKP’li Akbaşoğlu, EYT’lilerin şu anda içinde bulunduğu durumun 2002 öncesi yasaya dayandığını söyledi. EYT ile ilgili durumun çalışma programlarının içerisinde yer aldığını söyleyen Akbaşoğlu, “İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT’lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

EYT hakkında konuşan ve tarih veren AKP’li Muhammed Emin Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

“EYT diye kavramsallaştırılan bir yapılanma söz konusu. Bunun özü, AK Parti iktidarından önceye denk geliyor, 2002 senesi. Hem prim hem de yaşınızı doldurmanız ile beraber emekli olabilme hakkının size verildiği 1999 yılına ait bir kanuni düzenleme mevcut. Bugün de geçerliliği devam ediyor.

EYT yapılanmasında olan değerli kardeşlerimiz bu konuda bir yaklaşım sergileyerek daha önceki düzenlemelere göre kendilerine yaşın isabet ettiğini daha fazla çalışarak emekli olabileceğini ifade ederek, ben primimi doldurup şu yaşa geldikten sonra emekli olabileyim şeklinde yaklaşımlarını ortaya koyuyorlar.

Biz toplumun bütün kesimlerinin taleplerini dinleyen ve onlara çözüm üreten bir durumdayız. AK Parti olarak biz bir sıralama ilan ettik. Bu sıralama çerçevesinde tüm bu sorunların çözüme kavuşacağını belirtmek isteriz. EYT’li kardeşlerimizin durumu çalışma programımızın içerisinde yer alıyor. İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT’lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız.”

Duyan da CHP genel merkezinde çalışıyor sanacak! Selvi’nin derdi CHP

Benzer Haberler