Ağızlıksız ve tasmasız gezdirilen Pitbull cinsi köpek, sokak köpeğine saldırdı

14 Şubat 2022 Pazartesi

Sultangazi’de, iş yerinin önünde bekleyen esnafın köpeğine, Pitbull cinsi köpek saldırdı. Esnaf, köpeğini kurtarmak için Pitbull’a kürekle vurmak zorunda kaldı. Yaralı köpek saldırı sonrası ameliyata alındı.

Olay, geçen cuma günü saat 12.00 sıralarında Cebeci Mahallesi’nde bulunan Dökümcüler Sanayii Sitesi’nde meydana geldi. Bölgede bulunan şantiye çalışanlarının beslediği, ağızlıksız ve tasmasız gezdirilen Pitbull cinsi köpek, sahiplerinin yanında bir esnafın köpeğine saldırdı. Köpeğin sahipleri panik yaparken, saldırıya uğrayan köpeğin yardımına çevredekiler koştu.

PİTBULL KÖPEĞİ BARINAĞA GÖTÜRÜLDÜ

Bir esnaf Pitbull’u ayaklarından tutarken, diğeri baş kısmına doğru sopa ve tekmelerle vurdu. Uzun uğraşlar sonucu Pitbull’un bıraktığı köpek, hızlıca uzaklaştı. Haber verilmesi olay yerine gelen Sultangazi Belediyesi ekipleri Pitbull cinsi köpeği barınağa götürdü.

Saldırı sonucu yaralanan köpek ise sahibi tarafından veterinerliğe götürüldü. Burada tedavisi yapılan köpeğin ameliyata alındığı, sol ön bacağının kırıldığı ve çenesinden yaralandığı öğrenildi.

“KAYITSIZ OLAN KÖPEĞİ AĞIZLIKSIZ VE TASMASIZ SALMIŞLAR”

Olay anını anlatan esnaf Mustafa Kendiroğlu, “Burada komşumuzun Pitbull’u var. Köpeğin kaydı yok. Olay günü tasmasız ve ağızlıksız bir şekilde salınmış. Bu köpek bağlıydı. Sahipleri tarafından gezsin diye salınmış. Bu sırada bizim köpeğimize saldırdı. Biz kendi köpeğimizi pitbulldan zor kurtardık. Biz ayırmak için çok mücadele ettik. Hatta o kadar vurdu ki hayvana, bir insanı kapmış olsaydı parçalardı. Bu tip köpeklerin bu şekilde sağlanması tehlikeli. Durumu belediye ilettik. Belediye ekipleri gelip pitbullu aldı. Bizim köpeğimiz de şu an veterinerliğe götürülerek, ameliyata alındı. Şu anda köpeğimizin sol ön bacağı kırık ve çenesinden yaralı” dedi.

Pitbull köpeğini sokak köpeğine saldırttı

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye için iddianame hazırlandı

Benzer Haberler