Adaylığı geri çekilen Gökhan Zan’dan savcılık önünde ilk açıklama: Tehdit ve şantaja maruz kaldım

Yayın tarihi: 17 Mart 2024 Pazar 11:19 pm - Güncelleme: 18 Mart 2024 Pazartesi 9:52 am

TİP’in Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını geri çektiği Gökhan Zan savcılık önünde yaptığı ilk açıklamasında, “Uğradığım tehdit ve şantajlar hakkında yaptığım suç duyurusu sonrası basın açıklamamı saygıyla paylaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a alternatif olarak çıkardıkları Gökhan Zan’ın adaylığını geri çektiklerini açıkladı.

Gökhan Zan, adaylığının geri çekilmesinin ardından savcılık önünde basın açıklamasında bulundu. Zan, Hatay’da İskenderun Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.

TİP Gökhan Zan’ın adaylığını geri çekti

Zan’ın adliye önünde basına yaptığı konuşma şu şekilde:

“Az önce Sayın Savcımızın yanına çıktım, gerekli açıklamaları ilettim. Son bir haftadır yoğun bir tehdit ve şantajla karşı karşıya kaldım. Daha önce adaylıktan çekilmem için Lütfü Savaş adına bana geldiklerini söyleyen ve beni, bana ve aileme zarar vermekle tehdit edip çekilmezsem bana sahte kayıtlarla itibar suikastı yapacağını söyleyenlerin şantajına maruz kaldım. Ama bu tehdit ve şantajlara boyun eğmedim. Bir daha gelirlerse haklarında suç duyurusunda bulunacağımı söyledim. Durumu parti genel merkezimle ve genel başkanımla paylaşmıştım. Partim bu tür şantajların kesilmeyeceğini, boyun eğmemem gerektiğini ve yanımda durduklarını söylediler. Ancak dün itibarıyla az önce haklarında suç duyurusunda bulunduğum şahıslar bana sahte bir kayıtla şantaj yapıp adaylıktan çekilmemi, çekilmezsem daha önce söyledikleri gibi aileme ve bana zarar vermek ve basın yoluyla bana itibar suikastı yapacakları tehdidinde bulundular. Ben de gelip suç duyurusunda bulundum” dedi.

Zan, X hesabından paylaştığı videoya şu notu düştü:

“Sevgili Halkım Sizlerle bu yola çıkarken asla pes etmeyeceğimi, mücadeleden vazgeçmeyeceğimi, yolumuza engeller çıkarsalar da geri adım atmayacağımı söylemiştim. Halkımızın kaynaklarını ve tercihlerini sömürerek kurdukları saltanatı sürdürmek isteyenler, adaylığımızdan ilk günden beri rahatsız oldular. Tehditlerine ve şantajlarına boyun eğmediğimde de bu sefer en iyi bildikleri fetöcü yöntemlere, montajlara sarıldılar. Ama bu sefer sert kayaya çarptılar ve desteğini her zaman yanımda hissettiğim siz değerli hemşerilerimin mücadele azmine ve kararlılığına yenik düşecekler. Yoluma ve adaylığıma halkımla birlikte daha azimli ve güçlü bir şekilde devam edeceğim. Karanlık odaklara, kiralık çetelere ve satılık kalemlere inat güzel günler göreceğiz… “Uğradığım tehdit ve şantajlar hakkında yaptığım suç duyurusu sonrası basın açıklamamı saygıyla paylaşıyorum.”

Kaynak: HABER MERKEZİ