8. Engelsiz Filmler Festivali başladı

12 Ekim 2020 Pazartesi

8. Engelsiz Filmler Festivali başladı

18 Ekim’e kadar devam edecek 8. Engelsiz Filmler Festivali, bugün başladı. Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle çevrimiçi ortamda gerçekleşecek gösterimlerde 46 film sinemaseverlerle buluşacak.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 8’inci yılında çevrimiçi olarak düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali, bugünkü film gösterimleriyle başladı. Pandeminin hayat üzerindeki etkilerinin izini sürecek festivalinin programı, bu yıl “Normali Ararken” teması çerçevesinde şekillendirdi. İlk kez bir tema etrafında hazırlanan festival, Türkiye ve dünya sinemasının festivallerde öne çıkan, çok konuşulan ve beğeniyle karşılanan filmlerini sinemaseverlerle buluşturacak.

Festival, programında yer verdiği tüm filmleri her yıl olduğu gibi göremeyenler için sesli betimleme, duyamayanlar için ayrıntılı altyazı seçenekleriyle erişilebilir ve ücretsiz olarak izleyiciye sunacak. Çevrim içi film gösterimleri, “eff2020.muvi.com” platformu üzerinden gerçekleştirilecek ve filmlerle ilgili ayrıntılara, gösterim ve söyleşi takvimlerine “engelsizfestival.com” adresinden ulaşılabilecek.

“En İyi Film”, “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Senaryo” ödülleriyle “Seyirci Özel Ödülü”nün verileceği “Engelsiz Yarışma”nın bu yılki jürisi Gökçe Işıl Tuna, İpek Türktan Kaynak ve Kaan Karsan’dan oluşuyor.

Engelsiz Filmler Festivali, 18 Ekim’de sona erecek ve aynı gün festivalin YouTube hesabından yayınlanacak video ile ödül sahipleri ilan edilecek.

Benzer Haberler