35 yıl sonra el değiştiren belediyede kasa boş çıktı! CHP’li başkan personel maaşını cebinden ödedi

Yayın tarihi: 13 Nisan 2024 Cumartesi 11:23 am - Güncelleme: 13 Nisan 2024 Cumartesi 11:34 am

Ankara’da 35 yıl sonra CHP‘ye geçen Kahramankazan’da belediye başkanı Selim Çırpanoğlu, belediye kasasının boş olduğuna dikkat çekerek personel maaşlarına kendi cebinden 9 milyon TL takviye yaptığını söyledi.

Ankara Kahramankazan Belediye Başkanı Selim Çırpanoğlu, görevi devraldığında belediye kasasında para olmadığını açıkladı. Yeni başkan mazbata aldığı gün maaş ödemesinin son günü olduğunu ve personelin maaş ödemesi için 9 milyon TL para verdiğini anlattı.

Çırpanoğlu, belediyenin kasasında personel maaşlarına yetecek kadar para olmadığı için kendi imkanları dahilinde belediye kasasına 9 milyon TL aktarılarak bayramdan önce personele maaş verildiğini söyledi.

“PERSONEL KAYGI İÇİNDEYDİ”

Çırpanoğlu şöyle konuştu:

”Kahramankazan Belediyesi’nde maaşlar ayın 1 ila 5’i arasında ödenir. Ben mazbatayı aldıktan sonraki gün maaş ödemesinin son günüydü ve personel kaygı içindeydi ‘maaşlarımız ödenir mi’ şeklinde. Maaşlar yatırılmadığı takdirde bayramda personelimiz ve ailesi mağdur olacaktı. Kahramankazan da ekonomik olarak zarar görecekti. Bir belediye başkanı bu duruma kayıtsız kalamazdı. Çünkü bizler personelin ailesi olduğumuzu düşünüyoruz. Aile büyüğü olduğumuzu düşünüyoruz.

Bu noktada kendi imkanlarım dahilinde belediyemize 9 milyon vermek suretiyle personel maaşlarının ödenmesine katkıda bulundum. Bayram olmamış olsaydı belki bir hafta öteleme durumumuz olurdu ama bayrama personelimin boynu bükük girmesine gönlüm elvermezdi. Kahramankazan’da memur, kadrolu işçi ve sözleşmeli personel olarak 886 personelimiz var.

“4-5 AYDA BÜTÇE DÜZELİR”

Geçtiğimiz dönem, beş yıl boyunca etkili ve verimli bir şekilde belediyecilik yapılmamış ama kimse kaygılanmasın Kahramankazan’ımızın bütçesi düzelir. 4-5 ay içerisinde ben Kahramankazan’ın bütçesini düzeltirim çünkü Kahramankazan’ın sanayi, tarım noktasında verimliliği bulunmaktadır. Bunlar da bizlere geri dönecektir.”

kahramankazan

AKP’li başkanın çalışanı bıçaklandı: CHP’li adayın eşi gözaltında

Kaynak: ANKA