’31 Mart’ta Gazze sevinecek’ diyen Murat Kurum’a tepki yağdı: Sisi gibi mi?

Yayın tarihi: 2 Mart 2024 Cumartesi 2:36 pm - Güncelleme: 2 Mart 2024 Cumartesi 2:58 pm

Cumhur İttifakı’nın İBB adayı Murat Kurum seçimleri kendisinin kazanması durumunda Gazze’deki mazlumlar sevineceğini söyledi. Kurum’un gündem olan açıklamalarına tepki yağdı.

Cumhur İttifakı’nın İBB adayı Murat Kurum, seçim çalışmaları kapsamında yaptığı açıklamalar sosyal medyada gündem oldu. Kurum, 31 Mart seçimlerini kendisinin kazanması durumunda Gazze’de İsrail’in ablukası sebebiyle açlık ile boğuşan Gazzeli çocukların sevineceğini söyledi.

Kurum, Bakırköy’de katıldığı bir etkinlikte Gazze’ye yapacakları yardımlar için milletin gerçek belediyecilikten yana tavrını koyması gerektiğini belirterek “31 Mart’ta Gazze’deki mazlumlar sevinecek, Gazze’de elini bize uzatan kardeşlerimiz sevinecek” ifadelerini kullandı.

Kurum’un açıklamasına da tepki yağdı.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN ‘SİSİ’Lİ TEPKİ

Bursa’da konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel “Bir tarafı utanmazlık, bir tarafı riyakarlık, bir tarafı sahtekârlık bu kadar ucuz siyaset olmaz. Olmaz olsun. Bir kez daha gördüm ki. Bu Murat Kurum İliç felaketinin müsebbibi ya olamayacak ama Allah göstermesin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olsa İstanbul’un felaketi olur. Böyle bir zihniyet olamaz. Bu kadar insanların aklını alaya alan, yaptığı işi hafife alan ve bu kadar riyakârlıkla ikinci bir belediye başkan adayı bırakın İstanbul’u bırakın Marmara’yı Türkiye’deki bin 300 seçim bölgesinde yoktur. Murat Kurum’dan daha seviyesiz Murat Kurum’dan daha siyasetin acemisi ve insanların aklını alaya alan belediye başkan adayı görmedim” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019’da Binali Yıldırım’a destek isterken kullandığı “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz? Mesele bu kadar önemli” sözlerini hatırlatan Özel “Ekrem Bey’e ‘Sisi’ diyerek şeytanlaştırmaya çalışıyordu. Şimdi Sisi ile ahbap oldu. Ekrem Bey’in karşısına da Murat Kurum diye bir çapsızı, böylesine bir samimiyetsizi, bir istismarcıyı ve bu kadar kolay yalan söyleyen birisini koymuşlar. Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’ye yerel seçimlerde hiçbir şey verecek olmadığının kanıtı, İstanbul’daki adayının Murat Kurum olmasıdır” ifadelerini kullandı.

‘Bugün son’ diyen Özgür Özel’den Erdoğan’a çağrı: Murat Kurum’u çek Pinokyo’yu aday göster

ESENYURT’UN AKP’Lİ BAŞKANI ‘KUDÜS’Ü KAYBEDERİZ’ DEMİŞTİ

2018’de de AKP’li Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe “Burayı kaybedersek Kudüs’ü kaybederiz hiçbir yeri kaybetmeyiz, İslam’ı kaybederiz, Mekke’yi kaybederiz” demişti.

Turhan Çömez’i AKP’li vekil sanıp arazi satışını anlattılar: Erdoğan’a minnettarız

‘İKTİDARDASINIZ, 20 SENEDİR SEVİNMEYEN GAZZE BELEDİYE SEÇİMİYLE Mİ SEVİNECEK?’

Sosyal medya kullanıcıları AKP’li isimlerin bu açıklamalarına ‘din tüccarlığı’ diyerek tepkilerini gösterdi. O tepkiler şöyle:

Murat Kurum'un bu açıklamaları sosyal medya da konuşuldu 👇

👇

👇👇👇

👇

👇

 

Kaynak: TELE1