2,4 milyarlık ihale masa altından verildi!

18 Ocak 2022 Salı

2,4 milyarlık ihale masa altından verildi!

AKP iktidarında masa altında görülen ihalelere bir yenisi daha eklendi. Zonguldak’taki 2 milyar 399 milyon liralık yol yapım ihalesi, hiçbir duyuru yapılmadan, özel olarak davet edilen iki firmaya verildi.

Sözcü’den Yusuf Demir’in haberine göre, AKP iktidarının istediği ihaleyi istediği şirkete verme aracı olarak kullandığı Kamu İhale Kanunu’nun 21’inci maddesinin b bendi bir büyük ihalede daha kullanıldı.

Rekabete imkan sağlayan açık usül yerine, kimseye duyurulmadan 26 Kasıım 2021 tarihinde yapıldığı ortaya çıkan ihalenin sözleşmesinin de 30 Aralık’ta imzalandığı öğrenildi.

“Çaycuma-Bartın Ayrımı Hisarönü-Zonguldak Yolu 5-19 kilometre arası Yapım İşi” ihalesi, kapalı kapılar ardında özel olarak davet edilen Demce Yapı ve İntekar Yapı İş Ortaklığı’na verildi.

14 Ocak’ta başlaması ve 14 Haziran’da tamamlanması öngörülen iş 2 millyar 399 milyon 913 bin TL’ye ihale edildi.

AKP’li belediye, veremle mücadelenin milyon liralarına işte böyle kondu!

AYNI GÜZERGAHTA GİZLİ İHALELER DEVAM EDİYOR

Aynı yol üzerinde bir başka ihale de 31 Ağustos’ta düzenlenmişti. “Çaycuma-Bartın Ayrımı-Hisarönü-Zonguldak Yolu 19-24 kilometre arası Yapım İşi” ihalesi yine gizli kapaklı yapılmıştı. İhale özel olarak davet edilen Ö.D.F. Yılmazlar İnşaat’a 624 milyon TL’ye verilmişti.

Benzer Haberler