1,5 tonluk kokain! Uçağın sahibi Şeyhmus Özkan’ın fotoğraf albümü paylaşıldı

31 Aralık 2021 Cuma

Brezilya’da 1 ton 304 kilo kokainle yakalanan, TC-GVA uçağının sahibi Şeyhmus Özkan göz altına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Yakınları Özkan’ı alkışlarla karşılarken, Özkan’ın sosyal medya hesabına Ethem Sancak ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte olan fotoğrafları yüklendi.

Brezilya’da 1 ton 304 kilo kokain ile yakalanan uçağın pilotu Veli Demir, serbest bırakılmasının ardından yurda dönüşünde tutuklandı.  Uyuşturucunun yakalandığı uçağın sahibi Şeyhmus Özkan’ın Instagram hesabı dün itibariyle aktifleşti ve iş insanı Ethem Sancak ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte olan fotoğrafları yüklendi. Sancak, pilotun tutuklanmasından sonra fotoğraflarının yüklenmesine ilişkin Odatv’ye yaptığı açıklamada, “Yapılan namussuzluk” dedi.

Odatv’den Uğur Can Biçer’in haberine göre ACM Airlines Özel Havacılık Şirketine ait TC-GVA numaralı jet tipi uçakta geçen ağustosta 24 adet bavul içerisinde 1 ton 304 kilo kokain ele geçirildi. Operasyon yapılan Diyarbakırlı iş adamı Şeyhmus Özkan’a ait uçak, Özal döneminde satın alınmış ve 2016 yılında satılana kadar devlet büyükleri tarafından kullanılmıştı.

Brezilya’da 1.3 ton kokain ele geçirilen uçağın sahibi serbest!

Yaşanan gelişmelerin ardından uçağın pilotu Veli Demir’in suçlamalardan beraat ederek Türkiye’ye döndü.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şirketin İstanbul’daki merkezine ve yöneticilerine operasyon düzenledi. Operasyonda şirketin sahibi Şeyhmus Özkan, Leyla Ö., Ali Burak B., Fatih Rasim B., Bekir Koray Ö. ve Nesime Özlem B. gözaltına alındı. 7 şüphelinin emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra mahkemeye sevk edildi.

Yurda dönen pilot Veli Demir, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, geçen pazar günü İstanbul Havalimanı’nda ülkeye giriş yaptıktan sonra gözaltına alındı.

Pilot Veli Demir adliyedeki işlemlerinin ardından da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Geçtiğimiz saatlerde yaşanan gelişmeye göre ACM Holding sahibi Şeyhmus Özkan ve çalışanları serbest kaldı.

ALKIŞLARLA KARŞILANDI

Özkan’ın serbest bırakılma görüntülerinde yakınları ‘Zafer inananlarındır’ deyip alkışlayarak sevinç gösterisinde bulunuyorlar. Özkan’ın devlet görevlileri ve “uyuşturucu satanların bacaklarını kırın” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de yan yana fotoğrafı bulunuyor.

INSTAGRAM’DA PAYLAŞILDI

Uyuşturucu yakalanan uçağın sahibi Şeyhmus Özkan’ın Instagram hesabı bir anda aktifleşti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve iş insanı Ethem Sancak’ın Şeyhmus Özkan ile birlikte olan fotoğrafları ve videoları sosyal medya hesabından fotoğraflar paylaşıldı.

“YAPILAN NAMUSSUZLUK”

Oda TV’de yer alan habere göre; Ethem Sancak, dün itibariyle Şeyhmus Özkan’ın Instagram hesabından yapılan paylaşımlarla ilgii “Ben Güneydoğuluyum, gerekli açıklamaları yaptım. Herkes benimle fotoğraf çektiririm. Birisi namussuzluk yapıyorsa onu öyle yapana sorun bana değil. Bu konuda gerekli açıklamaları daha önce de yaptım” dedi.

Benzer Haberler