15 Temmuz Gazisi’nden Gülen’e ‘sayın’ diyen AKP’li Mehmet Muş’a soğuk duş

15 Temmuz 2020 Çarşamba

Ankara Beştepe’deki 15 Temmuz Anıtı’na yürümek isteyen 15 Temmuz gazileri polisin müdahalesi ile karşılaştı. Duruma tepki gösteren gaziler, isyan etti. Gazilerden biri dün FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen’e ‘sayın’ diye hitap eden AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş‘a tepki gösterdi.

Geçen ay Ankara’daki AKP Genel Merkezi önünde toplanıp, kendileri adına toplanan paraların ne olduğunu soran bir grup 15 Temmuz gazisi, bugün Beştepe’deki 15 Temmuz Anıtı’na yürümek istedi.

15 Temmuz gazilerine polis müdahalesi

Gaziler, “Karşılarına geçip, ‘Haklarımızı ver Sayın Cumhurbaşkanı’ diyeceğimizi çok iyi biliyorlar. O nedenle bizi engelliyorlar” dedi.

“BUNLARIN ZİHNİYETİ BU”

Eyleme katılan gazilerden biri, “Cebimizi bedava otobüs bileti gibi ücretsiz seyahat kartı koyup bizleri ilan ettiler, madalya taktılar, madalyanın getirisini bizlere vermediler. Bülent Turan çıkıyor açıklama yapıyor, “O gece tankların üzerindeydik” diyor, külliyen yalan söylüyor. Neredeydin Bülent Turan? Mehmet Muş, yine dün “Sayın Fetullah Gülen” diyor. Peki Mehmet Muş, ben neden hayatımda hiç Sayın Fetullah Gülen kelimesini kullanmadım da senin ağzına yapışmış bu… Bunların zihniyeti bu. Bunlar, size iş verdik daha ne vereceğiz diyen zavallılar. Arkadaşlarımızın yarısını sabıkalı diye bahanelerle işe almadılar. Şehit kardeşi ve gazi Tekin Özsoy’u bizle eyleme girdiği için işinden ettiler. Yazıklar olsun diyorum.” dedi.

‘SAYIN’ DİYE HİTAP ETTİ

AKP Grup Başkanvekili Mehmut Muş Fethullah Gülen’e ‘Sayın’ diye hitap etti. AKP’li Muş, TBMM Başkanı’nın uyarısı üzerine “dil sürçmesi” diyerek, “Özür diliyorum Genel Kurul’dan. Dil sürçmesi. Muhalefet laf atınca insicamınızı bozuyor” ifadesini kullandı.

AKP Grup Başkanvekili Fethullah Gülen’e ‘Sayın’ diye hitap etti, Meclis Başkanı uyardı

Benzer Haberler