15 Temmuz gazilerine polis müdahalesi! Erdoğan gittikten sonra izin verildi

15 Temmuz 2020 Çarşamba

Beştepe’deki 15 Temmuz Anıtı’na yürümek isteyen 15 Temmuz gazilerine polis müdahale etti. Türk bayrağı açıp oturma eylemi yapan gaziler, “Karşılarına geçip, ‘Haklarımızı ver Sayın Cumhurbaşkanı’ diyeceğimizi çok iyi biliyorlar. O nedenle bizi engelliyorlar” dedi. Polislerin yürümelerine izin vermediği gaziler, Erdoğan’ın anıtı ziyaret etmesinin ardından alana alındı.

15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasının 4’üncü yılı vesilesiyle, sabah saatlerinde 15 Temmuz Şehitliğine giden gaziler, burada mezar başında dua okudu.

Nihal Olçok: Bu para bizim hakkımızdı

Ardından Beştepe’deki 15 Temmuz Anıtı’na gitmek isteyen gazilere polis izin vermedi. Geçen ay Ankara’daki AKP Genel Merkezi önünde toplanıp, kendileri adına toplanan paraların ne olduğunu soran bir grup 15 Temmuz gazisi, bugün Beştepe’deki 15 Temmuz Anıtı’na yürümek istedi.

OTURMA EYLEMİ YAPTILAR

Polislerin yürümelerine izin vermedikleri 15 Temmuz gazileri Türk bayrağı açıp oturma eylemi yaptı. Gaziler, “Karşılarına geçip, ‘Haklarımızı ver Sayın Cumhurbaşkanı’ diyeceğimizi çok iyi biliyorlar. O nedenle bizi engelliyorlar” dedi.

ERDOĞAN GİTTİKTEN SONRA ALANA ALINDILAR

Kendileri adına toplanan paraların ne olduğunu soran bir grup 15 Temmuz gazisi, bugün Beştepe’deki 15 Temmuz Anıtı’na yürümek istedi. Polislerin yürümelerine izin vermediği gaziler, Erdoğan’ın anıtı ziyaret etmesinin ardından alana alındı.

Erdoğan’ın 15 Temmuz Anıtı’nda dua ederek ayrılmasının ardından 15 Temmuz gazilerinin anıta girmelerine izin verildi.

15 Temmuz gazilerinden Nejmettin Utuş yaşananlara, “koltuğunu ailesini canını kurtardığımız Recep Tayyip Erdoğan 15 temmuzda gazilerini anıta almıyor. 15 temmuz gazileri vatan haini oldu. saray vatan sever oldu yazıklar olsun. kurtardığımız külliye ye hala giremiyoruz” mesajları ile tepki gösterdi.

BASIN MENSUPLARINA DA ENGEL OLMAK İSTEDİLER

Güvenlik güçleri o anları görüntüleyen basın mensuplarına da engel olmak istedi. Gaziler, güvenlik güçlerine müdahale ederek, “Gazeteciler bu görüntüleri çekecek. Engel olamazsınız” sözleriyle tepki gösterdiler.

“BUNLARIN ZİHNİYETİ BU”

Eyleme katılan gazilerden biri, “Cebimizi bedava otobüs bileti gibi ücretsiz seyahat kartı koyup bizleri ilan ettiler, madalya taktılar, madalyanın getirisini bizlere vermediler. Bülent Turan çıkıyor açıklama yapıyor, “O gece tankların üzerindeydik” diyor, külliyen yalan söylüyor. Neredeydin Bülent Turan? Mehmet Muş, yine dün “Sayın Fetullah Gülen” diyor. Peki Mehmet Muş, ben neden hayatımda hiç Sayın Fetullah Gülen kelimesini kullanmadım da senin ağzına yapışmış bu… Bunların zihniyeti bu. Bunlar, size iş verdik daha ne vereceğiz diyen zavallılar. Arkadaşlarımızın yarısını sabıkalı diye bahanelerle işe almadılar. Şehit kardeşi ve gazi Tekin Özsoy’u bizle eyleme girdiği için işinden ettiler. Yazıklar olsun diyorum.” dedi.

15 Temmuz Gazisi’nden Gülen’e ‘sayın’ diyen AKP’li Mehmet Muş’a tepki

Yol TV’ye konuşan bir 15 Temmuz gazisi, ” Ben 18 yaşımdaki kızımın gözleri önünde vuruldum. Sonra kızımı da vurdular. Biz size ne yaptık Sayın Cumhurbaşkanım?” diye seslendi.

Benzer Haberler