13 milyon kişiyi ilgilendiriyor! Banka emekli promosyonu tarihi belli oldu

22 Ocak 2020 Çarşamba

13 milyon kişiyi ilgilendiriyor! Banka emekli promosyonu tarihi belli oldu

13 milyon emeklinin merakla beklediği banka emeklilik promosyonu hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye Bankalar Birliği, emeklilerin aylıkları karşılığında bankalardan aldığı yeni promosyon miktarları Şubat ayında belirleneceğini duyurdu.

13 milyon emekliği ilgilendiren emekli promosyonu tarihi hakkında yeni haberler gelmeye başladı. SGK ile bankalar arasında 2017’de imzalanan protokolle ilk defa toplu olarak başlatılan emeklilere banka promosyonu uygulamasında 3 yıl geride kaldı. 3 yıllığında 1.000 lira aylık alanlara 300, 1.000 ile 2.000 lira arasında aylık alanlara ise 450 lira olarak uygulanan banka promosyonunda birçok emeklinin sözleşme süresi Şubat ayı itibariyle sona erecek.

Emeklilerin zammı belli oldu! Maaşlar ne zaman yatacak

13 MİLYON EMEKLİYİ İLGİLENDİRİYOR

13 milyon emekliyi ilgilendiren görüşmeler SGK ile Türkiye Bankalar Birliği arasında gelecek ay başlayacak. Müzakereler sonucunda emeklilerin aylıkları karşılığında alacakları yeni promosyon miktarı belirlenecek. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Sekreteri Gazi Aykırı, emeklilere banka promosyonu verilmesi konusunu ilk olarak kendilerinin gündeme getirdiğini söyledi. Haklı taleplerinin 2017’de hayata geçirildiğini anımsatan Aykırı, mimarı oldukları bu hakkın takipçisi olmaya devam ettiklerini vurguladı. emekli promosyonu tarihi

EKONOMİK KRİZ PROMOSYONU DA VURDU

Yaşanan ekonomik kriz ve aradan geçen 3 yılın ardından promosyon miktarlarının cazibesini yitirdiğini ifade eden Aykırı, “Promosyonda bankaların tek taraflı dayatmalarına izin verilmemeli.

Görüşmelerde TÜED olarak biz de masada olmak istiyoruz. Emekliler olmadan belirlenecek promosyon miktarının sosyal yanı eksik kalacaktır” dedi.

13 milyon emekliye geçen yıl aylıkları karşılığında 300 milyar lira civarında ödeme yapan SGK’nın emeklilere bu yıl 350 milyar lira aylık ödemesi öngörülüyor.

Etiket: Emekli prim SGK

Benzer Haberler