11 yaşındaki çocuk sosyal medyada gördüğü videoyu taklit etti ölümden döndü

Yayın tarihi: 13 Ağustos 2023 Pazar 11:46 am - Güncelleme: 13 Ağustos 2023 Pazar 11:46 am

Muş’ta 11 yaşındaki bir çocuk sosyal medyada izlediği ‘kolonya yakma’ videosunu deneyince göğüs ve boynunda yanıklar oluştu. Yaşadığı olaydan sonra konuşan çocuk, “Bir anda alevlerin içinde kaldım. Hemen banyoya koşup, üzerime su döktüm. Bir an öleceğimi düşündüm” dedi.

Olay, Muş’un Malazgirt ilçesinde meydana geldi. İlçede yaşayan 11 yaşındaki öğrenci çocuk, sosyal medyada izlediği ‘kolonya yakma’ videosunu denemek istedi. Kimsenin evde olmadığı esnada üzerine kolonya döken çocuk, elindeki çakmağı da ateşledi.

Bir alevler içinde kalan çocuk, banyoya koşup, üzerine su döktü. Kendi kendini söndürmeye başaran çocuk, daha sonra ailesi tarafından Malazgirt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Göğüs ve boyun bölgesinde 2’nci ve 3’üncü dereceden yanıklar oluşan çocuk, Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Ünitesi’ne sevk edildi. Burada tedavisi süren çocuk, yaşadığı korku dolu anları DHA’ya anlattı.

“BEN YANDIM BAŞKASI YANMASIN”

Evde kimsenin olmadığı sırada izlediği videoyu denediğini belirten çocuk, “Sosyal medyada izlediğim ve ilgimi çeken kolonya yakma videosunu denemek istedim. Üzerime kolonya döküp, çakmağı çaktım. Bir anda alevlerin içinde kaldım. Hemen banyoya koşup, üzerime su döktüm. Bir an öleceğimi düşündüm. Çok korkunç dakikalardı. Artık bu gibi denemeler yapmayacağım. Bunu kimse denemesin. Ben yandım başkası yanmasın” ifadelerini kullandı.

TikTok akımına katılan çocuk alevler içinde kaldı!