Ziya Selçuk’tan telafi eğitimi açıklaması

1 Haziran 2021 Salı

Ziya Selçuk’tan telafi eğitimi açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 2 Temmuz’dan yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar fiziksel imkanlardan faydalanmak isteyen öğrenciler için açık tutulacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telafi eğitimiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Selçuk, “21 Haziran’da yoğun olarak başlayacağımız sosyal, duygusal, kültürel, fiziksel faaliyetler öncesinde sistem altyapımızda yoğunluğa neden olmamak ve öğrencilerimizin erişimini kolaylaştırmak için karneleri 18 Haziran’dan itibaren öğrencilerimize açıyoruz” dedi.

“Dileyen karnesine 18 Haziran Cuma gününden itibaren ulaşabilecek” diyen Selçuk, şöyle devam etti:

“Okullarımız 2 Temmuz’dan, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için açık tutulacak. Yaz boyu okullarımızda çocuklarımızı ağırlayacağız, isteyen öğrencilerimize fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Öğretmenlerimiz de bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabilecekler.”

Bakan Selçuk, 1’den 2’ye geçen öğrenciler için okuma yazma taraması başlatılacağını ve ihtiyacı tespit edilen öğrencilere ek ders ve ek materyal desteği verileceğini belirtti.

TIKLAYIN – Bakan Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması

TIKLAYIN – İçişleri Bakanlığından “Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri” konulu genelge

Benzer Haberler