Zirveye oynuyor! Arda Güler dünyanın en değerli dördüncü oyuncusu

27 Haziran 2022 Pazartesi

Transfermarkt verilerine göre Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler, 17 yaş altında 6 milyon Euro’luk piyasa değeriyle Gavi, Moukoko ve Angelo’nun ardından dünyanın en pahalı dördüncü oyuncusu konumunda.

Fenerbahçe’nin genç yeteneği Arda Güler, müthiş bir çıkış yaptı. Henüz 16 yaşında A takımla ilk maçına çıkan genç yıldız, Fenerbahçe tarihinin ligde gol sevinci yaşayan en genç oyuncusu olmuştu. Arda’nın yükselişi, piyasa değerine de yansıdı. Dünyanın en büyük futbol portallarından biri olan Transfermarkt’ın verilerine göre 17 yaşındaki oyuncunun tahmini değeri 6 milyon Euro. Arda, bu rakamla birlikte 17 yaş ve altı oyuncular arasında dünyanın en pahalı 4. futbolcusu oldu! Listenin ilk sırasında 60 milyon Euro ile Barcelona ve İspanya Milli Takımı’nın yıldızı Gavi, ikinci sırada 15 milyon Euro ile Dortmund’un golcüsü Youssoufa Moukoko, üçüncü sırada ise 10 milyon Euro ile Santos’un harika çocuğu Angelo yer aldı.

Arda Güler’in serbest kalma bedeli ortaya çıktı

AVUSTURYA’DA SAHNE ALACAK

Arda, kalçasından geçirdiği operasyonun ardından geçen hafta idmanlara başlamıştı. Ancak genç oyuncu henüz hazır olmadığı için Tiran maçında oynamamıştı. 17 yaşındaki futbolcunun, Avusturya kampında oynanacak olan Partizan ve Mol Fehervar maçlarında ilk kez sahaya çıkacağı öğrenildi.

Benzer Haberler