Zeydan Karalar’ın saldırıya uğrayan özel kalem müdürü Samet Güdük hayatını kaybetti

Yayın tarihi: 12 Şubat 2024 Pazartesi 1:12 pm - Güncelleme: 12 Şubat 2024 Pazartesi 7:52 pm

M.G. isimli belediye çalışanı tarafından makamında uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın özel kalem müdürü vekili Samet Güdük hastanede hayatını kaybetti. Tutuklanan şüpheli M.G. ise “Beni dolandırdı” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi binasında M.G. adlı bir kişi Başkan Zeydan Karalar’ın özel kalem müdürü vekili Samet Güdük’ün odasına girerek Samet Güdük’ü silahla yaraladı. Güdük, kaldırıldığı özel hastanede doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. AA’nın aktardığına göre hastane önünde bekleyen yakınları, Güdük’ün vefat haberinin ardından gözyaşı döktü.

CHP Medya ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut konuyla ilgili X hesabından yaptığı açıklamada “Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ın Özel Kalem Müdürü, yol arkadaşımız, değerli kardeşimiz Samet Güdük maalesef hayata tutunamadı. Samet kardeşime Allah’tan rahmet, ailesine, sevdiklerine, örgütümüze ve Adana Büyükşehir Belediyemize başsağlığı ve sabır diliyorum. Samet’i genç yaşında hayattan koparan kör şiddete lanet olsun!” ifadelerini kullandı.

GÖZALTINA ALINDI, ARKADAŞI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Polis saldırıyla ilgili inceleme başlatırken şüpheli şahıs polis merkezine teslim oldu.M.G. gözaltına alındı.

DHA’nın aktardığına göre M.G.’nin Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası’nda çalıştığı, Güdük’ün arkadaşı olduğu, bir süre sohbet ettikten sonra üzerindeki tabancayı çekip, ateş ettiği belirlendi. Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen M.G.’nin belediye personeli olduğu için üst araması yapılmamış olabileceği ileri sürüldü. Aşırı kan kaybeden ve uzun süre duran kalbi tekrar çalıştırılan Güdük’ün durumunun kritik olduğu, yaşam destek ünitesine bağlandığı bildirildi.

Atama bekleyen on binlerce öğretmene kabineden haber çıkmadı

ZEYDAN KARALAR: SALDIRIYI YAPAN BİR BELEDİYE ÇALIŞANI

Halk TV’ye açıklama yapan Zeydan Karalar da saldırının bir belediye çalışanı tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu.

Karalar, “Vedalaşırken çalışan personellerden biri tarafından vuruldu. Belediye çalışanı tarafından gerçekleştirilen saldırı bu” ifadelerini kullandı.

ADANA VALİLİĞİ: ALACAK VERECEK MESELESİ

Adana Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre; saldırının, alacak verecek meselesi yüzünden Belediye Halk Ekmek çalışanı M. G. tarafından gerçekleştirildiği tespit edildi.

Adana Valiliği’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük, Adana Büyükşehir Belediyesi içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır bir şekilde yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede ameliyata alınmıştır.

Olayın alacak verecek meselesi yüzünden Adana-1980 doğumlu, Belediye Halk Ekmek çalışanı M.G. isimli şahıs tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte olay akabinde yakalanmıştır.”

ADANA MİLLETVEKİLİ ŞEVKİN: NEFRET DİLİNİN SONUCU

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, TELE1’de Ülkü Çoban’ın sunduğu Gün Ortası programında saldırı hakkında konuştu.

Saldırının iktidarın ötekileştirici söylemlerinden kaynaklandığını söyleyen Müzeyyen Şevkin, “Şu anda kan aranıyor. Ben de oraya doğru hareket ediyorum. Vuran kişi maalesef yakalanamamış. Bu tür saldırılar hepimizi dehşete düşürüyor. Gerçekten kabul edilebilecek bir şey değil. Ülkede bu nefret dili, bu gittikçe ötekileştirme ve düşmanlaştırma ne noktaya geldi” dedi.

SALDIRGAN’IN İLK İFADESİ

İHA’nın aktardığına göre M.G.’nin ilk ifadesinde, ”Beni dolandırdı, bundan dolayı vurdum” dediği öğrenildi.

M.G. isimli belediye çalışanı tarafından makamında uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın özel kalem müdürü vekili Samet Güdük, hastanede öldü.

 

 

Kaynak: TELE1