Zelenski’nin ardından Erdoğan’dan Putin hamlesi

1 Nisan 2022 Cuma

Zelenski’nin ardından Erdoğan’dan Putin hamlesi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yapılan açıklamaya göre, Erdoğan görüşmede Putin ile Zelenski’yi bir araya getirerek barış gayretlerini başarıya ulaştırmak istediğini söyledi.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş sonrası ilk önce Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile görüşen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kez de Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, telefondan yapılan görüşmede Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin salı günü İstanbul’da yaptıkları toplantı ele alındı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Rusya-Ukrayna heyetlerinin İstanbul’daki toplantısının olumlu ve yapıcı geçmesinin barışa dair ümitleri yeşerttiğini ifade etti. Tarafların sağduyulu hareket etmesinin ve diyaloğu sürdürmesinin önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’yi bir araya getirerek barış gayretlerini taçlandırmak istediklerini dile getirdi.

Ukrayna, Rusya’da petrol rafinerisini vurdu

Benzer Haberler