Zelenski’den Avrupa’ya: Biz düşersek siz de düşersiniz

4 Mart 2022 Cuma

Rusya’nın operasyonu sürerken açıklama yapan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy Avrupa’ya seslendi, “Biz düşersek siz de düşersiniz” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı operasyon devam ederken, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski bir kez daha Avrupa’yı uyardı, “Lütfen sesini çıkarın, mücadelemize destek olun. Çünkü Ukrayna düşerse Avrupa da düşer” ifadelerini kullandı.

Zelenski şunları söyledi: “Ülkemizi tam teşeküllü bir işgalden koruyoruz. Bugün askerlerimiz şu anda bazıları ülkemizde görev alıyor, bazıları doktorluk yapıyor, cerrahi operasyon yapıyorlar. Çocukları korumak için çalışıyorlar. Üç dakikalık bir konuşmam var şimdi. Buradaki ilk dakikayı bir saygı duruşuna adamak istiyorum. Hayatını kaybedenleri analım. Askerlerimizi, itfaiye erlerini ve pilot olarak çalışanları, kahramanca mücadele edenleri, ülkelerini koruyanlara adayalım bu saygı duruşunu. Lütfen onların ruhlarını analım, barış içinde yatsınlar.

‘KAZANIRSAK DEMOKRATİK DÜNYANIN ZAFERİ OLACAK’

Benim ikinci dakikamda da vatandaşlarımızı anmak istiyorum. Siviller, çocuklar onlarca yüzlerce kişi hayatını kaybetti. Kendilerini bilmeden ülkemizin egemenliği için hayatlarını kaybetti. Buradaki üçüncü dakikamı da size adamak istiyorum. Avrupa halkına, size çağrı yapıyorum. Lütfen sesini çıkarın, mücadelemize destek olun. Çünkü Ukrayna düşerse Avrupa da düşer. Yaşananları göz ardı etmeyin. Dışarı çıkın ve Ukrayna’yı elinizden geldiğince destekleyin. Ve eğer kazanırsak ki kazanacağımızdan eminim. Bu demokratik dünyanın zaferi olacak. Bu özgürlüğümüzün zaferi olacak. Kazanırsak, Avrupa kadar çiçek açacağız ve onlar da bizimle hiç olmadığı kadar buradan iyi çıkacak. Çok yaşa Ukrayna!”

Rusya, Avrupa’nın en büyük nükleer santralini ele geçirdi! İşte dakika dakika gelişmeler…

Benzer Haberler