Zeka oyunları finalistinin ‘evcil hayvan’ sorusuna cevabı saç baş yoldurdu

Yayın tarihi: 5 Şubat 2024 Pazartesi 12:10 pm - Güncelleme: 5 Şubat 2024 Pazartesi 12:10 pm

‘Kim Milyoner Olmak İster’de bir yarışmacı ‘Türkiye’de mikroçip taktırılması zorunlu olan evcil hayvan’ sorusuna verdiği cevap saç baş yoldurdu.

ATV’nin sevilen bilgi yarışması yine bir soruya verilen cevapla sosyal medyada gündem oldu.

Yarışmaya katılan İstanbul Kent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Sena Aleyna Erdoğan kendisini sınamayı sevdiği için bir para ödülü olarak hedef koymadığını ve görebildiği kadar çok soru görmek istediğini söyledi.

2018 ve 2019 yıllarında Türkiye zekâ oyunlarında finalist olma başarısı gösteren 22 yaşındaki yarışmacı 2 bin TL değerindeki ilk sorusunu başarıyla geçti.

Ardından sıra 5 bin lira değerindeki ilk baraj sorusuna geldi. Bu kısımda yarışmacıya “Türkiye’de hangi ikisi mikroçip taktırılması zorunlu olan evcil hayvandır?” sorusu soruldu.

Soru sorulmasının üzerinden 5 saniye geçtikten sonra “A şıkkı Bukalemun ve İguana” diyen Erdoğan “Son kararım” diyerek cevabı tasdikledi.

Bu cevabıyla hem ekran başındaki hem de stüdyodaki izleyicileri “yok artık!” dedirten genç yarışmacı doğru cevabın “C Şıkkı Köpek ve Kedi” olduğunu görünce de epey şaşırdı.

O sırada şaşkınlığını gizleyemeyen ve anlam vermeye çalışırmışçasına bakan Kenan İmirzalıoğlu da “Sena?” diyerek soruyu tekrarladı ve “Avusturalya’ya gittin bir anda” dedi.

Bu cevabıyla hem ekran başındaki hem de stüdyodaki izleyicileri "yok artık!" dedirten genç yarışmacı doğru cevabın "C Şıkkı Köpek ve Kedi" olduğunu görünce de epey şaşırdı.

‘DAHA KOMPLİKE BİR ŞEY DÜŞÜNDÜM’

Bir hayli heyecanlanan yarışmacı “Evet heyecanıma yenik düştüm. Mikroçip denildiğinde daha komplike bir şey düşündüm. Bu koltuğun heyecanını tatmak ayrı oluyormuş” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, İmirzalıoğlu’nun “Türkiye’de sanırım iki yıldır uygulanıyor. Kedi ve köpeklere mikroçip takılıyor” sözleri üzerine “Belki güncel haberleri çok takip etmediğimdendir” yanıtını verdi.

Baraj sorusunda verdiği yanlış cevap yüzünden herhangi bir para ödülü de alamayan yarışmacı sıfır çekerek stüdyodan ayrıldı.

Kaynak: TELE1