Zafer Salman Sedat Peker’i doğruladı

5 Temmuz 2022 Salı

Suç örgütü lideri Sedat Peker‘in açıklamalarında adı geçen Zafer Salman, yaptığı açıklamada Peker’i doğruladı.

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, ‘Deli Çavuş’ isimli Twitter hesabından ‘beşli çete’ olarak adlandırılan şirketlerden Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz aracılığıyla elindeki kumarhane görüntüleri pazarlık payı olarak kullanarak bir dönem cezaevinden tahliye olduğunu ileri sürdü.

Peker paylaşımlarında, Mehmet Cengiz’den anlaşma karşılığında 5 milyon lirayı, ortak akrabası olan Zafer Salman aracılığıyla aldığını öne sürdü. Zafer Salman o iddialara yanıt verdi.

SEDAT PEKER’İ DOĞRULADI

Mehmet Cengiz ve Sedat Peker’in akrabası olan Zafer Salman, Cumhuriyet’ten Rabia Azra Sözcü’ye konuştu. Salman, “Ben hem Mehmet Cengiz’in hem de Sedat Peker’in akrabasıyım. Peker’in halasının oğluyum, Cengiz de annemin amcasının oğlu olur. Bu denli birbirimize yakınız. Biz bu memleket için her şeyi yapabilecek insanlarız. Sedat Peker ne dediyse doğrudur. Sedat Bey bu konuyu gündeme getirmeseydi, ben de söylemeyi düşünüyordum. Devletin bileceği bir şey varsa savcılarla da paylaşırız. Bizde söz namustur. Peker’in dedikleri bu zamana kadar hep doğru çıkmıştır” dedi.

“SAVCIYA ANLATIRIM”

Zafer Salman, şöyle devam etti:

“Belge var ya da yok. Gerekirse savcıya anlatırım. Bu konuda şimdi bir şey demem uygun olmaz…”

Sedat Peker: Mesut Yılmaz kaset karşılığı beni hapisten çıkarttı, Mehmet Cengiz aracı oldu, Ertuğrul Özkök prim aldı

Benzer Haberler