Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Yüz yüze eğitimi Çınar’ın babası anlatsın size

5 Ekim 2020 Pazartesi

Sabahın en kötü haberiydi: 8 yaşındaki Çınar Mert EBA’ya bağlanmak için çıktığı çatıdan düşerek hayatını kaybetti.

Evlerindeki internet bağlantısında bir türlü çözülemeyen sorun yüzünden komşularından çekecekleri bir hatla Çınar’ın EBA’daki dersleri izlemesini sağlamak istediler. Önce Çınar’ın babası Önder Mert çıktı çatıya. Biraz meraktan biraz çocukluktan Çınar da babasının peşinden çıktı o çatıya.  Babasının bin bir zorlukla aldığı ama kapağını dahi açamadığı bilgisayarının çalışacağının heyecanına yenik düştü belki de. Sadece ayağı kayan bir çocuk düşmedi o çatıdan. Babasının ‘geleceğimiz’ diye, ‘gün gelecek gölgesine sığınacağız’ diye adını koyduğu o Çınar da daha gencecik bir fidanken kırılıverdi.

Şimdi bu babaya EBA’yı kim anlatacak?

Şimdi bu babaya o internet hizmetini adam gibi veremeyen şirketi kim anlatacak?

Şimdi bu babaya pandemiyi, hastalığı kim anlatacak?

***
Sonra Saray’ın gündemi düştü önümüze.

Kabine’nin gündeminde yüz yüze eğitim var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Bilim Kurulu’nca yüz yüze eğitime başlanılması önerilen 2, 8 ve 12. sınıfların durumları masaya yatırılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk toplantıda bir sunum yapacak.

Şimdi bu toplantıya Çınar’ın babasını çağırın! Size Önder Mert bir sunum yapsın ister misiniz? Annesi de gelsin… O da Çınar’ına verdiği emekleri anlatsın.

O kapağı dahi açılmamış bilgisayarı nasıl aldığını anlatsınlar.

O internet bağlantısı için kaç lira ödediğini ama neden hizmet alamadığını anlatsınlar.

O çatıya nasıl çıktığını anlatsınlar. Çınar’ın elinden nasıl tutamadığını anlatsınlar.

İnsana sorarlar; Peki anladık yüz yüze eğitimi konuşacaksınız ama bu babanın yüzüne nasıl bakacaksınız diye. Adama sorarlar; Siz bu güne kadar tek bir tohum ektiniz mi de bir Çınar’ın böyle yok oluşuna sebep oluyorsunuz diye.

Bu akşam yüz yüze eğitimi konuşacaksınız ya, kabine toplantılarında o çok sevdiğiniz telefon bağlantılarından birini daha yapın ve hep beraber izleyelim o babayı. Önder Mert anlatsın size hem de yüz yüze, evlat acısı ne demektir?