Yurttaşlardan rutin haline gelen zamlara tepki: Ekmeği bulduğumuza seviniyoruz

9 Mart 2022 Çarşamba

Benzinin litre fiyatının 25 TL’yi bulacağı konuşuluyorken Osmaniyeli yurttaşlar günlük rutin haline gelen zam haberlerine tepki gösterdi. Bir yurttaş, “Her şeye zam geldi sadece akaryakıta değil. Ekmeği bulduğumuza seviniyoruz” dedi.

Yapılan son zamlarla beraber benzinin litre fiyatı 25 TL’yi aştı. Benzine gelen zamların hemen her ürüne yansıyacağını bilen yurttaşlar isyan etti. Osmaniyeli bir yurttaş, akaryakıt zamlarına “Bıktık usandık, günden güne zam olur mu? Üç güne bir zam, üç güne bir zam, günde zam. Saat 10’dan sonra zam. Her şeye geldi yani bir akaryakıta değil ki. Ekmeği bulduğumuza seviniyoruz, herhalde onu da bulamayacağız” diyerek tepki gösterdi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan vatandaşlar, akaryakıt istasyonunda zamlara tepki gösterdi. Bir vatandaş şunları söyledi:

“Durum ortada. Her gün zam. Akşam yatıyoruz, sabah kalkıyoruz zam. Usandık artık buna bir çözüm bulunması lazım. Devlet büyüklerimizin buna bir çözüm bulması lazım. Kontakları atalım o zaman arabalarımızı çalıştırmayalım hiç. Sadece mazot değil her şey öyle. Markete gidiyorsun akşamki yağ fiyatı sabaha değişmiş. Çay fiyatı değişmiş, kuru gıda düşecek dediler hiç düşmemiş.”

“EKMEĞİ BULDUĞUMUZA SEVİNİYORUZ”

Bir başka vatandaş ise şöyle konuştu:

“Zor durumdayım, çaresizliğimden arabaya biniyorum, mecbur biniyorum yani. Bıktık usandık günden güne zam olur mu? Üç güne bir zam, üç güne bir zam, günde zam. Saat 10’dan sonra zam. Her şeye geldi yani bir akaryakıta değil ki. Ne yapacağımızı şaştık. Ekmeği bulduğumuza seviniyoruz, herhalde onu da bulamayacağız.”

“YETER ARTIK İNSANLARIN CANINA TAK ETTİ”

Başka bir Osmaniyeli ise şunları söyledi:

“İnsanların canına bağrına tak etti. Her gün her gün nedir bu ya? Bu kadar da olmaz. 20 lirada kalmayacak bu 30’lara, 50’lere çıkacak öyle görünüyor, durum onu gösteriyor. Yeter artık insanların canına tak etti. Nedir bu ya?”

Benzin ve motorine bir dev zam daha!

Benzer Haberler