Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Yurttaşlar, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde baskı ve yasaklara karşı bir araya gelecek

Ülkenin dört bir yanında AKP’nin savaş politikalarına karşı, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde sokağa çıkılacak.

Yurttaşlar, İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere çeşitli illerde; Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerindeki kayyum darbesine, Suriye’de izlenen savaş politikasına, baskı ve yasaklara karşı bir araya gelecek.

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ’NDE İL İL PROGRAMLAR:

İSTANBUL

Emek Barış ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla düzenlenecek miting 13.00 ile 17.00 arasında Kartal Meydanı’nda gerçekleşecek. Toplanma saat 12.00’da Ahmet Şimşek Koleji önünde olacak.

ANKARA

Ankara’da Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla bir araya gelecek yurttaşlar, 16.00’da AKM önünde toplanarak Tandoğan Meydanı’na yürüyecek.

17.00’da Tandoğan Meydanı’nda başlayacak miting öncesi 15.00’da 10 Ekim Ankara Katliamı’nın yaşandığı Ankara Garı önünde anma gerçekleştirilecek.

İZMİR

İzmir Emek ve Barış Güçleri’nin çağrısıyla 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingi Gündoğdu Meydanı’nda saat 18.00’da gerçekleştirilecek.

DİYARBAKIR

Diyarbakır’da  “Onurlu barış için demokratik çözüm” çağrısıyla düzenlenen miting  İstasyon Meydanı’nda saat 15.00’da başlayacak.

HATAY

İnsan Hakları Derneği (İHD) Hatay Şubesi çağrısıyla saat 17.30’da Köprübaşında basın açıklaması yapılacak.

TUNCELİ

Saat 17.00’da yapılacak olan yürüyüşle Sanat Sokağı’ndan başlayacak olan program, Seyit Rıza Meydanı’nda sonlandırılacak.

BATMAN

Batman’da Musa Anter Parkı’nda yapılacak olan Dünya Barış Günü mitingi saat 16.00’da başlayacak.

 

loading...