Yurt başvuruları ne zaman başlıyor? KYK açıkladı

26 Ağustos 2020 Çarşamba

Yurt başvuruları ne zaman başlıyor? KYK açıkladı

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü(KYK) yaptığı açıklamada yurt başvurularının koronavirüs nedeniyle YÖK’ün açıklayacağı akademik takvime göre belirleyecek ve kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile her yıl ağustos ayında başlayan yurt başvurularının bu yıl Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre başlayacağı belirtildi.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her yıl ağustos ayı itibarıyla alınan yurt başvurularının, bu yıl yaşanan olağanüstü süreç sebebiyle Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağına işaret edilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğümüzün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecektir. Gelişmeler Bakanlığımızın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.”

‘TÜM TEDBİRLER ALINDI’

Açıklamada, yurtlarda dezenfeksiyon çalışmalarının tamamlandığı, gereken tüm tedbirlerinin alındığı bildirildi.

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği ve koordinasyon içinde çeşitli çalışmalar yürütülerek yurtlarda barınan öğrenciler ve yurt personeli tarafından uyulması gereken kurallar ve alınması gereken tedbirlere ilişkin bir dizi önlem paketinin hazırlandığı ve yürürlüğe konduğu da dile getirildi. Alınan önlemlerin yurt girişlerinde, odalarda ve yurt içindeki ortak kullanım alanlarında uygulanması için gerekli hazırlıkların tamamlandığı da vurgulandı.

Benzer Haberler