YouTube alışveriş özelliklerini test etmeye başlayacak

12 Ekim 2020 Pazartesi

YouTube alışveriş özelliklerini test etmeye başlayacak

Kanalıma hoşgeldiniz diye başlayan Youtuber videoları insanoğlunun geleceğini tehdit etmeye devam ederken, Google’dan şimdi korkutan bir hamle daha geldi.

Google’ın planına göre yakında YouTube alışveriş merkezine dönüşebilir. Böylece kanalıma hoşgeldinizci Youtuber tayfası, tüm hayat deneyimini bu insanları seyrederek edinen masum insanlara videoların içinden ürün satmaya başlayacak.

Doğrudan video içinden yapılacak satışlarda YouTube da önemli bir komisyon geliri elde ederken, satışlar da Google Shopping kanalı üzerinde gerçekleşecek. YouTube’un şimdiden bazı içerik üreticilerine, videolarındaki ürün ve hizmetlere etiketler koymalarını istediği vurgulanıyor. Bu etiketler üzerinden izleyiciler, ürünlerin Google Shopping üzerindeki alışveriş linklerine ulaşabilecek.

Youtube alışveriş

Böylece sadece fiziksel ürünler değil, video oyun abonelikleri gibi hizmetleri de satmak mümkün olacak.

YouTube ayrıca Shopify servisini de videolarına entegre etme çalışmasına devam ediyor. Youtube halihazırda her yıl 15 milyar dolar gelir elde ediyor. Alışveriş mekanizmalarını da videolara entegre etmesi halinde bu rakamların katlanarak büyümesi bekleniyor.

Zira sadece alışverişten değil, videolarda doğrudan ürünlerini satmak isteyecek üreticilerin reklamlarında da büyük artış olabileceği düşünülüyor.

Peki siz YouTube’da seyrettiğiniz videolarda yer alan ürün ve hizmetleri almaya niyetleniyor musnuz? Video içinden doğrundan ürünün alışveriş sayfasına ulaşmak sizce faydalı bir hizmet olur mu? Ayrıca Google’ın alışveriş servisini kullanıyor musunuz? YouTube ile Google Shopping birlikteliği sizce randımanlı çalışır mı?

Huawei Mate 40 modelleri için tanıtım tarihi açıklandı

Benzer Haberler