Yönetmen Özer Kızıltan hayatını kaybetti

5 Mayıs 2020 Salı

Yönetmen Özer Kızıltan hayatını kaybetti

Uzun süredir kanser tedavisi gören yönetmen Özer Kızıltan 57 yaşında hayatını kaybetti.

Yönetmen Özer Kızıltan’ın vefatı sosyal medyada Antrakt Sinema hesabından şu şekilde duyuruldu: “Yönetmen Özer Kızıltan 57 yaşında hayatını kaybetti. Özer Kızıltan 2005 yılında ‘Takva’ isimli filmi çekmişti. Birçok televizyon dizisi de yöneten Özer Kızıltan uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.”

ANTALYA FİLM FESTİVALİ’NDE 8 ÖDÜL ALDI

2006 yılında Antalya Film Festivali’nde yarışan “Takva” dini bir cemaate katılan ve bir süre sonra yaşadığı vicdani sorumlulukla baş edemeyen bir adamın yaşadıklarını anlatıyordu. Başrolünü Erkan Can’ın üstlendiği filmde Güven Kıraç, Meray Ülgen, Öznur Kula, Settar Tanrıöğen, Engin Günaydın gibi isimler de rol alıyordu. Senaryosu Önder Çakar tarafından yazılan film Antalya’da 8 ödül alırken, Toronto Film Festivali’nde de Kültürel Yenilik ödülü almıştı.

Kızıltan ayrıca “Beni Unutma”, “Aşkın Beş Hali” ve “Mahrumlar” adlı sinema filmleri ile çok sayıda TV dizisi yönetmişti.

Oyuncular Sendikası da Kızıltan’ın ardından bir taziye mesajı yayımladı. Mesajda, “​Değerli yönetmen arkadaşımız Özer Kızıltan hayatını kaybetti. Çok üzgünüz. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Başımız sağolsun Kavuşturulmuş eller” ifadelerine yer verildi.

 

Benzer Haberler