Yönetmen Fatih Akın: P…venklere izlettim, sarsıldılar - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Yönetmen Fatih Akın: P…venklere izlettim, sarsıldılar

Yönetmen Fatih Akın, büyük tartışama yaratan filmi sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı.

gösterimi 2016’da Almanya’da satışa çıkarılan Der goldene Handschuh (The Golden Glove) adlı kitaptan beyaz perdeye uyarlanan filmiyle gündemde olan Fatih Akın çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Prömiyerini Venedikte’te yapan film Berlinale’de tepki çekti. Fatih Akın, kendisinin de yaşadığı Hamburg’un fuhuş bölgesini yöneten erkeklere filmi izlettiğini ve sarsıldıklarını gördüğünü söyledi. Akın,“Filmin hayatları üzerinde bir etki yarattığını umuyorum” dedi.

Berlin Film Festivali’nin yarışma bölümünde gösterilen film, gerçekten yaşamış bir seri katilin kadınları korkunç şekilde katlettiği sahnelerle Berlinale’de tepki çekti. Gösterimi sonrası büyük tartışama yaratan film gösteriminde izleyicilerin büyük bölümü, aşırı şiddet dolu sahnelere dayanamayarak erkenden filmden çıkarken ünlü yönetmen de eleştiri oklarının hedefi oldu.

1970’li yıllarda Hamburg’da canavarımsı fiziksel görünüşü olan ve kadınları vahşice katleden Fritz Honka’nın gerçek hikayesine dayanan filmle hem seri katili hem de kurbanları onurlandırmak istediğini savunan Akın, seyirciyi de sarsmak istediğini belirtti.

ÖZELLİKLE ERKEKLERİ SARSMAK İÇİN

Geçen yıl Diane Kruger’in başrolünü oynadığı ‘Paramparça’ adlı filmle Cannes Film Festivali ve Altın Küre’den ödülle dönmüş olan Akın ise son filminde özellikle kadın kurbanları istismar ettiğine dair eleştirileri reddetti.

Advertisement