AKP’li belediyede yolsuzluğu şikayet eden zabıta sürgün edildi

13 Ekim 2020 Salı

AKP’li belediyede yolsuzluğu şikayet eden zabıta sürgün edildi

Adana’nın AKP’li Tufanbeyli Belediyesi’nde yolsuzlukların soruşturulmasını isteyen zabıta sürgün edildi.

Adana’nın Tufanbeyli Belediyesi’nde çalışan memurlar belediye başkanı Remzi Ergü’nün hasat festivali, kış kayak festivali, yaz şenlikleri gibi organizasyonları yapılmış gibi gösterdiğini ancak bu festivallerin hiç yapılmadığını, 1.5 yıl önce ise belediyeye alınan araçların satıldığını belirterek belediyede yaşananlara ilişkin bir inceleme başlatılmasını istiyor.

AKP’li belediyede 40 milyon liralık ‘yolsuzluk’: Bu para nerede?

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, Uzman çavuş olarak görev yapan ancak yaralanması nedeniyle mesleği bırakıp belediyede zabıta olan M.D. de yolsuzluk iddialarına ilişkin elindeki bilgi ve belgeleri Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER), İçişleri Bakanlığı’na, Adana Valiliği’ne sundu.

Valilik, şikâyetin ardından M.D.’nin ifadesine başvurdu. M.D., yaşananları AKP teşkilatından isimlerle de görüşüp yolsuzlukların araştırılmasını istedi. İddiaya göre şikâyeti duyan başkan Ergü, zabıta kadrosunda çalışan M.D.’yi belediyenin şantiyesinde güvenlik görevlisi yaptı.

Sayıştay’ın dokunduğu yerden yolsuzluk fışkırıyor

Küçük bir güvenlik kulübesinde mesaisini tamamlayan M.D.’nin başkan Ergü’nün psikolojik baskısına da maruz kaldığı iddia edildi.

Benzer Haberler