Yolcu otobüsünde ‘koronavirüs’ paniği

11 Nisan 2021 Pazar

Yolcu otobüsünde ‘koronavirüs’ paniği

Ankara’da koronavirüs testi yaptırıp Osmaniye’ye gitmek için yola çıkan Mustafa K, test sonucunu otobüste öğrendi. Mustafa K. Aksaray’da indirilip karantinaya alınırken 3 bin 150 lira idari para cezası uygulandı.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde bir fabrikada işçi olarak çalışan Mustafa K., iddiaya göre dün akşam saatlerinde koronavirüs testi yaptırdı. 52 yaşındaki Mustafa K., ardından da memleketi Osmaniye’ye gitmek için otobüsle yola çıktı.

Mustafa K.’nin testinin pozitif çıkması üzerine filyasyon ekipleri telefonla temasa geçip durumu bildirdi. Otobüste yolculuk yaptığını söylemesi üzerine ekipler, şoförü Mehmet Karakuş’u da arayıp, bilgi verdi. Kakaruş da Aksaray’a yaklaştıklarını söyledi. Bunun üzerine kent merkezi girişindeki Bölge Trafik Denetleme İstasyonu önünde otobüs durduruldu.

“POZİTİF OLDUĞUMU YOLDA ÖĞRENDİM”

Otobüsten indirilen Mustafa K., ambulansla karantinaya alınmak için KYK yurduna götürüldü. İl Hıfzıssıhha Kurulu kararını ihlal ettiği için hakkında 3 bin 150 lira para cezası uygulanan Mustafa K, ”Testi ben otobüse binmeden önce vermiştim. Polatlı’dan Osmaniye’ye evime gidiyordum. Orada karantinada kalacaktım. Testimin pozitif olduğunu yolda öğrendim” dedi.

Diğer yolcular ise, kendilerini de riske attığı için Mustafa K.’ye tepki gösterdi.

“OTOBÜSE BİNDİĞİNDE RİSKSİZMİŞ”

Otobüs şoförü Mehmet Karakuş ise şöyle konuştu:

“Bursa’dan Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Testi pozitif çıkan yolcu Ankara’nın Polatlı ilçesinden binmiş. Ben Polatlı’dan HES kodunu istedim. Otobüse bindiğindi risksizmiş. Bu yüzden bileti vermişler. Yolda doktor ve polis beni aradı. Durumu söyledi ben de bölge trafik önünde bizi bekleyen polis ekiplerine şahsı teslim ettim”

Benzer Haberler