Yine hayvanlara işkence: kulakları kesildi

6 Kasım 2018 Salı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde kimliği belirsiz kişilerce bir köpeğin kulakları kesilerek işkence yapıldı. Yaralı köpeğin tedavisini yaparak sahiplenen Cemalettin Avcı, benzer durumlarda bulduğu köpeklere sahip çıkarak, evinde bakıyor.

Silopi 3’üncü cadde üzerinde kulakları kesilerek işkence edilmiş köpeğe Cemalettin Avcı isimli vatandaş sahip çıktı. Köpeği veterinere götürerek tedavisini yaptıran Avcı, daha sonra bu hayvanı kendi evine götürerek bakımını üstlendi. Sokakta rastladığı ayağı kırık, kafası kırık, işkence edilmiş köpeklere sahip çıkan Avcı, bu şekilde toplam 8 köpeği evinde besliyor. Köpekleri beslemek için her gün kasap ve marketlerden arta kalan kemik, et, deri gibi kırıntıları toplayan Avcı, bu şekilde köpekleri doyurarak onlara bakmaya çalışıyor. Hayvanlar için evinin bahçesinde kerpiçten bir barınak yapan Avcı, maddi imkansızlıktan dolayı kerpiç yapının üzerini kapatamadı. Gününün bir kısmını köpekleri ile geçiren Avcı, bu hayvanları sokağa bırakmaya gönlü el vermiyor. İmkanları yetmemesine rağmen köpekleri sahiplenen Avcı, bunun vicdani bir görev olduğunu belirterek, hayvanseverlerden yardım talebinde bulundu. Avcı,

8 KÖPEĞİ VAR

Evimde bakmış olduğum 8 tane köpeğim var. Bu 8 köpeğin tümümü ben sokaklarda karnı yarılmış, kulağı kesilmiş, ayakları kırılmış halde buldum. Veterinere götürüp aşılarını ve yaralarını tedavi ettikten sonra evime getirip bakıyorum. Kasap ve marketlerden et, kemik, kırıntı topluyor. Bazen olmadığı günler oluyor. Hayvanlar zor durumda kalıyor. O zamanda kendi cebimden alıyorum. Ancak bu yetersiz. Köpeklerime bakabileceğim bir barınağım yok. Her iki konuda da hayvan severlerden yardım bekliyorum dedi.