Yılmaz Özdil’den emniyete ‘Sedat Peker’ yanıtı

25 Eylül 2022 Pazar

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur’a Peker ile irtibatı olup olmadığının sorulmasına “Kız babası örgütü mensubuyuz.” yanıtını verdi.

Gazeteci Yılmaz Özdil bugünkü köşesinde organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur’a gazetecilerle ilgili yöneltilen soruları konu edindi. Emniyette Olur’a, aralarında kendisinin de bulunduğu bazı gazetecilerin Peker’le bağlantısının olup olmadığını sorduklarını belirten Özdil, şu ifadeleri kullandı:

“ Dünya basın tarihinde sayın medyamızın son 10 yılındaki halinden daha büyük, daha kötü, daha ölümcül organize suç örgütü var mı? Gazete köşelerinden ihaleleri, borsayı manipüle etmiyorlar mı? Kendi patronlarının rakiplerini manşetlerinden infaz etmiyorlar mı? Ekranlardan tehdit ederek, korkutarak, sindirerek, kimisinin televizyonunu, kimisinin bankasını, kimisinin fabrikasını, kimisinin madenini, kimisinin telefon şirketini, kimisinin enerji şirketini, kimisinin otelini elinden almadılar mı? Organize suç örgütü daha nasıl olur kardeşim?

Sayın emniyetimiz, Sedat Peker’le irtibatım olup olmadığını sormuş. Daha önce açıklamıştım ama, bir de burdan yazılı olarak vereyim. Kız babası örgütü mensubuyuz.”

YAZININ TAMAMI

Emre Olur’a sorulan iki tanınmış gazeteci kimdi?