Yıllar önce bebeğini öldürdüğü için tutuklandı! Yeni doğan bebeği ile cezaevine gönderildi

Yayın tarihi: 13 Ağustos 2022 Cumartesi 3:27 pm - Güncelleme: 13 Ağustos 2022 Cumartesi 3:29 pm

Karaman’da E.D, eşinin kendisi ile evlenmeden önce başka birinden çocuk dünyaya getirip ardından boğarak öldürüp bahçeye gömdüğünü öğrendi. E.D’nin suç duyurusu üzerine bahçede yapılan kazıda kemikler bulundu. Suçunu itiraf eden K.D. tutuklanırken E.D’den olan 36 günlük bebeği ile cezaevine gönderildi. 

Karaman’da E.D, iki yıllık eşi K.D’nin kendisiyle evlenmeden önce 2019’da başkasıyla gönül ilişkisinin olduğunu ve bu ilişkiden dünyaya getirdiği bebeği, doğumun hemen ardından öldürüp evlerinin bahçesine gömdüğünü öğrendi.

E.D, aynı gün, 9 Ağustos’ta Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na gidip eşi hakkında suç duyurusunda bulundu.

DUVAR DİBİNE GÖMÜLMÜŞ BEBEK KEMİKLERİ

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Cinayet Büro Amirliği ekipleri, K.D’nin ailesinin yaşadığı evin bahçesinde kazı başlattı. Kazıda, duvar dibine gömülmüş bebek kemiklerine ulaşıldı. Kemikler kriminal incemele için adli tıp kurumuna gönderildi. K.D. ile o dönem birlikte yaşadığı annesi 64 yaşındaki F.A, 66 yaşındaki babası R.A. ve ağabeyi 41 yaşındaki ağabeyi İ.H.A. da gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

BEBEĞİN GÖMÜLDÜĞÜ MEZAR

“KİMSEYE SÖYLEMEDİM. BOĞUP POŞETE KOYDUM”

E.D. ile evliliğinden 36 günlük bebeği olan ve Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulanan K.D, vicdan azabı çektiğini belirterek suçunu itiraf etti. K.D. ifadesinde, “2019 yılında İstanbul’da kaldığım dönemde evlilik dışı bir ilişkim oldu ve hamile kaldım. Hamile kaldıktan sonra Karaman’a geldim. Hamile olduğumu kimseye söyleyemedim. Doğumu da hastanede değil, kendi imkanlarımla evde yaptım. Bebek doğduktan sonra bu durumu kimseye açıklayamayacağım için bebeği boğup bir poşete koydum, daha sonra evin bahçesindeki duvarın dibine gömdüm. Yıllardır bunun vicdan azabını çekiyorum. Ailemin hamile kaldığımdan ve bebeği gömdüğümden haberleri yok. Çok pişmanım” dediği öğrenildi.

BEBEĞİNİ ÖLDÜREN KADIN 36 GÜNLÜK BEBEĞİ İLE CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

F.A,  R.A. ve İ.H.A, sorguda K.D’nin  hamile kalıp doğum yaptığını ve çocuğu öldürüp gömdüğünü bilmediklerini söylediği öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 4 şüpheli tutuklandı. K.D, bebeğiyle birlikte cezaevine gönderildi.

Ölü diye alınan bebek mezarlığa götürülürken canlandı