Yerel seçim öncesi İYİ Parti’de toplu istifa depremleri!

Yayın tarihi: 22 Ekim 2023 Pazar 6:16 pm - Güncelleme: 22 Ekim 2023 Pazar 6:16 pm

Yerel seçimler öncesinde İYİ Parti‘deki toplu istifalar tüm hızıyla devam ediyor. Son 4 günde, partinin Amasya ve Malatya teşkilatlarında toplamda 600 kişi istifa ettiğini açıkladı.

Yerel seçimlere yönelik geri sayım devam ederken, İYİ Parti kan kaybetmeye devam ediyor. Genel Başkan Meral Akşener’in “81 ilde kendi adayımızı çıkaracağız” açıklaması teşkilatlarda karşılık bulmadı. Partide son 4 günde, 600 istifa birden geldi. Siyaset bilimciler ve anket şirketleri de İYİ Parti’nin her ilde kendi adayıyla seçime girmesi durumunda 1 tane bile belediye alamama ihtimalinin yüksek olduğuna dikkat çekiyor.

MALATYA’DA 300 İSTİFA!TEPKİMİZ GENEL MERKEZE

Malatya’da 300 kişi İYİ Parti’den istifa etti. Konuya dair Sümer Park’ta basın açıklaması yapan İYİ Parti kurucu üyelerinden Hacı Kalkan, tepkilerinin genel merkeze olduğunu söyledi.

Diğer bir partili Turan Çatal ise “istifaların bir öyküsünün bulunduğunu” kaydederek, 14 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi ile 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde yapılan hataların tüm uyarılarına rağmen devam ettirilmesinin, istifalarında etkili olduğunu” belirtti.

Çatal, herhangi bir siyasi partiye katılma noktasında ise şimdilik bir çalışmalarının bulunmadığını söyledi.

AMASYA DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

3 gün önce İYİ Parti Amasya İl Teşkilat ile merkez ilçe ve ilçe teşkilatlarından da aralarında kurucu üye ve yöneticilerin olduğu yaklaşık 300 kişi, istifa etmişti.

İYİ Parti’de 300’ü aşkın istifa! ‘Akşener maraba gibi görüyor’

AKP ile İYİ Parti arasında anlaşma olduğunu söyleyen Aytun Çıray: AKP’nin İzmir’de aday çıkarmaması tartışılıyor