Yeniden Refah Partisi’nin seçim kampanyasına kurşunlu saldırı

Yayın tarihi: 24 Şubat 2024 Cumartesi 6:21 pm - Güncelleme: 24 Şubat 2024 Cumartesi 11:34 pm

Samsun’un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Togar’ın bulunduğu aracın camı kırıldı, seçim pankartı kurşunlandı.

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den aday gösterilmemesinin ardından, Yeniden Refah Partisi’nden (YRP) aday olan ve 2 dönemdir Tekkeköy Belediye Başkanlığı görevini yürüten Hasan Togar’ın seçim kampanyasına saldırılar gerçekleştirildi.

Sanayi Mahallesi’nde dün akşam bir asker eğlencesine katılan Togar’ın aracının arka camı yumruklanarak kırıldı. Bugün ise 19 Mayıs Mahallesi Şeyh Yusuf Zeynüddin Caddesi üzerinde asılı olan seçim pankartına silahlı saldırı düzenlendi. Pankarta iki kurşun isabet etti. Olayla ilgili güvenlik güçleri tarafından inceleme başlatıldı. Saldırının şüphelisi gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

FATİH ERBAKAN’DAN AÇIKLAMA

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin ilçe teşkilatına geçmiş olsun dileklerini ileterek saldırıyı kınadığını belirtti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Fatih Erbakan şu ifadeleri kullandı:

“Samsun Tekkeköy belediye başkan adayımız Hasan Togar’ın içinde bulunduğu araç taşlanmış, seçim pankartları ise kurşunlanmıştır.

Buradan açıkça ifade etmek isteriz ki; hiç kimsenin seçim ortamını zehirlemeye, yöneticilerin ise buna göz yummaya hakkı yoktur. Milli Görüş kadroları bu tür saldırılarla yıldırılamaz ve yolundan döndürülemez.

Hasan Togar başkanımız başta olmak üzere Tekkeköy teşkilatımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, saldırganları şiddetle kınıyorum.”

Hopa’da provokasyon! CHP’li adaylara yumruklu saldırı

“İZİN VERMEYECEĞİZ”

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Dün bir mahallemizde seçim arabamıza saldırı, yumruklama camını kırma, bugün bir pankartımıza silahlı kurşunlama saldırısı gerçekleşti. İşte tam da söylemeye çalıştığımız, izah etmeye çalıştığımız şey buydu. Bundan 10 yıl öncesine kadar herkesin suratı asık olduğu bir ilçeden, gergin bir ilçeden, kardeşlerin birbirleriyle konuşamadığı bir ilçeden, esnafların birbirleriyle konuşamadığı bir ilçeden, Samsun’un en huzurlu en mutlu insanlarının yaşadığı Tekkeköy ilçesine bir yolculuk yaşadık. Bütün söylemek istediğimiz de bu. Bu ilçeyi kimsenin geçmişe döndürmesine izin vermeyeceğiz. Biz 7’den 70’e 25 yıldır kucaklaştığımız insanlarımızla yine aynı sevgiyle aynı nezaketle kucaklaşmaya devam edeceğiz. Buradan siyaset yaptıklarını iddia eden rakip partideki arkadaşlarımıza da yanlarındaki herkese sahip çıkmaya, onları sakinleştirmeye bu ilçeyi gergin bir atmosfere sokmamalarını rica ediyorum. Ama özelde ise bugün Samsun’un en çok göç alan ilçesinde en mutlu ilçesinde 7’den 70’e herkesi, ilçelerine ve evlatlarına sahip çıkmaya davet ediyorum” diye konuştu.

(İHA)

Kaynak: İHA