Yeni Şafak, AKP içinde başlayan kavgayı yazdı - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Yeni Şafak, AKP içinde başlayan kavgayı yazdı

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Hasan Öztürk, yerel seçimlere ilişkin AKP içinde başlayan kavganın ayrıntılarını aktardı.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Hasan Öztürk, “Ak Parti’deki rekabet alışılagelmişin dışında” başlıklı yazısında, “Ak Parti’nin bugün Ankara ve İzmir’in de içinde olduğu 20 belediye başkan adayını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak. Önümüzdeki hafta sonuna kadar da İstanbul ve diğer şehirlerin adaylarını öğreneceğiz. Size Ak Parti içerisindeki rekabetten daha önce söz etmiştim. Hani şu rekabetin bel altına indiğini söylediğim yazıları kast ediyorum” ifadelerini kullandı.

“TASFİYE İÇİN AKIL ALMAZ YÖNTEMLER KULLANILIYOR”

“Aralarındaki rekabeti, centilmenliğin çok ötesinde düşmanlık seviyesine indirdiklerini görüyoruz, bazı aday adaylarının” diyen Öztürk şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti Genel Başkanı sıfatıyla partisinin tüm kademelerini uzun zamandır belli prensipler etrafında yeniden inşa etmeye çalışıyor.

Ancak, 16 yıllık iktidar olmanın şımarıklığından mı, vurdumduymazlıktan mı, alternatifsiz oldukları inancından mı bilinmez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onca çabasına, uyarısına, ısrarına rağmen bu konuda beklenen seviye yakalanamadı.

Cumhur İttifakı’nın çatlatılması sürecinde de gördük. Şimdi aday belirleme aşamasında da görüyoruz. Ak Parti içindeki bazı ekipler, birbirlerini tasfiye etmek için gerçekten akıl almaz yöntemler kullanıyor.”

“AK PARTİ’NİN YERELDE YAPMAK İSTEDİĞİ DÖNÜŞÜM MAALESEF BAŞARILAMAYACAK”

Hasan Öztürk, “Hayırda yarışmak’, ‘Hayırda rekabet’ diye tanımlanırdı eskiden ve ‘Arkadaşım yapamaz demiyorum ama ben daha iyisini yaparım’ diye yola çıkan ‘dava adamları’ vardı. Şimdiyse, rakip gördüğünü ipe sapa gelmez iddialarla rezil etmeye varacak şekilde yıpratma çabası…” eleştirisinde bulundu.

“Yazık oluyor” diyen Öztürk uyarılarını şöyle sürdürdü:

“Hem ‘dava adamları’nı biçiyorlar, hem onlardan memnun olan hemşehrilerini cezalandırıyorlar.

Bu konuda radikal kararlar alınmazsa, Ak Parti’nin yerelde yapmak istediği dönüşüm maalesef başarılamayacak.

Bilmem anlatabiliyor muyum?”

Advertisement