Yeni hedef EURO 2020

21 Kasım 2018 Çarşamba

Yeni hedef EURO 2020

Uluslar Ligi’nde son sırayı alıp B Ligi’nden, C Ligi’ne düşen A Milli Takımımız, artık Euro 2020 elemelerine odaklandı. Ay-Yıldızlılar, 2019 yılıyla birlikte yeni bir sayfa açıp, bu turnuvada finallere gitmenin hayallarini kuruyor.

Ukrayna ile oynanan hazırlık maçıyla birlikte 2018 yılını kapatan A Milli Takımımız, ne yazık ki UEFA’nın yeni uygulaması olan Uluslar Ligi’nde beklentileri karşılayamadı. B Ligi 2. Grup’ta Rusya ve İsveç’le aynı grupta yer alan teknik direktör Mircea Lucescu yönetimindeki Ay-Yıldızlılar, sadece 1 galibiyet alabildi ve bunun sonucunda da son sırayı alarak, küme düştü.

Bu turnuvanın bir sonraki aşamasına C Ligi’nden başlayacak olan milliler, artık gözünü ise 2 Aralık’ta İrlanda’nın Dublin kentinde çekilecek olan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Grup Elemeleri’ndeki rakiplerini beklemeye başladı. 2019 Mart ayında başlayacak olan eleme karşılaşmaları öncesi Lucescu, genç isimlerden oluşturduğu yeni milli takımdan oldukça ümitli olduğunu ifade etti.

‘Artık sonuçları alacağız’

Görevinde kalması halinde 2020 elemelerinde Türkiye’nin başında olacak Rumen teknik adam, “Yaklaşık 7 aydır bu oyuncu grubuyla birlikte çalışıyoruz. Her ligi ve her oyuncuyu izlemeye çalışıyoruz. Elbette aramıza yeni arkadaşlar katılabilir. Ancak ben, iyi futbol oynayan ve birbirine daha da kenetlenen bu takımın, elemelerle birlikte artık iyi futbolun yanı sıra istediği sonucu alarak sahadan ayrılacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

FANATİK

Benzer Haberler