Yeni doğan bebeğini camdan atan kadın: Poşete koyup aşağı bıraktım

1 Şubat 2023 Çarşamba

İstanbul Bahçelievler’de Türkmenistan uyruklu Sevara Bahramova, yenidoğan bebeğini dördüncü kattaki evinden aşağı attı. Hamile olduğunu bilmediğini öne süren Bahramova, “Bebek ölü doğdu ben de korktum bebeği poşete koyup aşağı bıraktım” dedi.

Olay, dün saat 04.00 sıralarında Bahçelievler Merkez Mahallesi Talatpaşa Caddesi’ndeki binada meydana geldi. Binanın camından bahçeye atılan bir poşetin içinde bebek olduğunu fark edenler durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, yeni doğan bebeği camdan bahçeye atan kişinin, Türkmenistan uyruklu Sevara Bahramova olduğunu belirledi.

Gözaltına alınan ancak doğum yaptığı için hastaneye kaldırılan Bahramova’nın olayın yaşandığı evde temizlikçi olarak çalıştığı, doğum yaptıktan sonra bebeği bir poşete koyarak aşağı attığı tespit edildi.

Hastanede tedavisi tamamlanan Bahramova, ifadesi için emniyete götürüldü. Bahramova’nın verdiği ifadesinde, “Hamile olduğumu bilmiyordum. Birden ağrılarım başladı. Sonra doğum yaptım. Bebek ölü doğdu ben de korktum bebeği poşete koyup aşağı bıraktım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Ben öldürmedim” dediği öğrenildi.

Poşete konulup atılmıştı! Bebeğin annesinin 15 yaşında bir çocuk olduğu ortaya çıktı

TUTUKLANDI

Bahramova emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi. Burada ifadesi alınan Bahramova mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.