Yengesine tecavüz eden jokeye 15 yıl hapis

2 Haziran 2021 Çarşamba

Yengesine tecavüz eden jokeye 15 yıl hapis

Türkiye’nin en iyi jokeyleri arasında gösterilen Uğur Polat iki jokey arkadaşıyla birlikte yengesine tecavüz etmişti. Polat ve iki arkadaşına 15’er yıl hapis cezası verildi.

Olay, İstanbul Bakırköy’de 2016 yılının Mayıs ayında yaşandı. Jokey Uğur Polat’ın İzmir’de yaşayan ağabeyinin eşi N.P. İstanbul’a gelmiş bu dönemde de Uğur Polat’ın evine gitmişti.

İKİ ARKADAŞIYLA BİRLİKTE TECAVÜZ ETTİ

Sabah gazetesinin haberine göre, evde bulunan Uğur Polat jokey arkadaşları Sercan Ç. ve Erhan G. kar maskeleri takarak kadının ellerini ve ayaklarını bağladı. Polat, genç kadına tecavüz etti. Evden kaçan kadın yoldaki bir kişiden yardım istedi ve polise ihbarda bulundu. Üç jokey hakkında ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden koksun kılmak’tan dava açıldı.

3 yıl süren yargılamanın ardından mahkeme tutuksuz yargılanan sanıkların cezalandırılmasına karar verdi. Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi cinsel saldırı suçundan 3 jokeye 15’er yıl hapis cezası verilmesine hükmetti. Sanıklar kararı Yargıtay’a taşıdı. Yargıtay 14. İcra Dairesi, kararın yerinde olduğunu belirterek itirazı reddetti ve 3 sanığa verilen hapis cezası onandı.

Jokey Halis Karataş ata yumruk attı!

 

Benzer Haberler