Yengesine kötü davranan kardeşini vurdu

3 Nisan 2022 Pazar

İstanbul’da bir kişi yengesine kötü davrandığını iddia ettiği kardeşini silahıyla vurdu. Vurulan 52 yaşındaki Soner Gündoğdu, bacağından yaralanırken saldırıyı gerçekleştiren 57 yaşındaki Metiner Gündoğdu gözaltına alındı.

Avılar Cihangir Mahallesi Osman Paşa Caddesi yakınlarındaki arsada meydana gelen olayda Metiner Gündoğdu, yengesine kötü davranmakla suçladığı kardeşi Soner Gündoğdu ile sokakta tartışmaya başladı. İki kardeş arasındaki tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken Metiner Gündoğdu yanında taşıdığı tabancayı çıkararak kardeşine ateş etti.

Soner Gündoğdu, sağ bacağından yaralandı. İhbar üzerine polis ve acil sağlık ekibi sevk edildi. Yaralı, Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, Avcılar Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği’ne bağlı ekipler tabanca ile ateş eden Metiner Gündoğdu’nun bulunduğu yere gitti. “Teslim ol” çağrısı üzerine ellerini havaya kaldırarak tabancasını atan şüpheli gözaltına alındı.

Olayda kullanılan ruhsatsız tabanca ve boş şarjörüne el konuldu. Avcılar Merkez Polis Merkezi Amirliği’ne teslim edilen şüpheli ilk ifadesinde tabanca ile ateş ederek yaraladığı kardeşinin eşine kötü davrandığını, defalarca uyarılarına rağmen bu tutumunu sürdürdüğünü, buna sinirlenerek ateş ettiğini söylediği belirtildi. Vurulan Soner Gündoğdu’nun eşinin de bilgisine başvurulduğu belirtildi.

Evinin önündeki kavgayı ayırırken kalp krizinden öldü

 

Benzer Haberler