Yemek sepetini 21 yıl sonra bıraktı kendini filantropiye adıyor

1 Kasım 2021 Pazartesi

Nevzat Aydın, Yemeksepeti’ndeki CEO’luk görevini bıraktı. Aydın’ın yerine Mert Baki geçti.

Nevzat Aydın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Yemeksepeti’ndeki CEO’luk görevini bıraktığını açıkladı.

Aydın’ın  sosyal medya paylaşımları şöyle:

“Evet, bir devrin sonuna geldik. Jeff Bezos 25 yıl dayandı bense 21 yılı ancak görebildim. 🙂 Yemeksepeti’ndeki CEO’luk görevimi artık genç ve farklı bir bakış açısına bırakmanın zamanı geldi. Yemeksepeti 9000 çalışanı ile artık çok büyük, sektöründe de tüm haksız …
… karalamalara karşın açık ara ile lider bir şirket ve ben artık aileme, kendime ve filantropiye daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Hep elimden geldiğince hakkaniyetli, şeffaf ve inovatif bir yönetim göstermek istedim. Kusurlarım olmuşsa tek tek affola.
Bu başarı hikayesinin hiçbir yerinde hiçbir zaman teşvik, lisans, tahsis, devlet desteği, tanıdık, kredi vs. yer almadı. Bunların yerine hep en büyük kozumuz ‘inovasyon’ oldu. İnovasyonu tam ortamıza almış bir şirket olarak hep beraber yıllar içerisinde öyle öncü şeyler yaptık ki
DVD projesi, restoran yorumları, gamification ve muhtarlık savaşları, siparişlerle ‘Nutuk’ ve klasiklerin dağıtımı, Banabi ve Mahalle vs….
Benden sonraki dönemde yıllardır bizimle olan Mert Baki görevi devralacak. Geçtiğimiz aylarda çok iyi bir yönetim ekibi kurduk ve hem bu ekibe hem de sevgili Mert’e güvenim tam. Yemeksepeti post-pandemi dönemi için mükemmel derecede hazır. Unutmadan Yemeksepeti Mahalle açıldı. :)”

FİLANTROPİ NEDİR?

Filantropi kelimesinin kökeni Yunanca’dan geliyor ve insan türüne duyulan sevgi anlamını taşıyor. Günümüz dünyasına doğru basamakları çıktığımızda kelimenin modern anlamı şu şekilde karşımıza çıkıyor: “Birinin, zamanını, uzmanlığını veya varlıklarını sosyal fayda yaratmak için gönüllü olarak vermesidir.” Kısaca, filantropinin gönlünüzle büyük bir bağı var. Sizinle filantropi yani stratejik bağışçılık konusunda uzun bir yolculuğa çıkmak istiyoruz. Bunu yaparken de temelleri sağlam atalım istiyoruz. Umarız bu yolculuğun sonunda içinizdeki stratejik bağışçıyı bulacak, zaten vermeye hazır olduğunuz şeyleri, planlı ve stratejik bir şekilde verdiğinizde yaşanacak değişimi öngörebileceksiniz.

Yemeksepeti restoranlardan tepki alıyor

Benzer Haberler