Yemek Sepeti siber saldırıya uğradı: Milyonlarca kullanıcının bilgileri tehlikede

27 Mart 2021 Cumartesi

Yemek Sepeti siber saldırıya uğradı: Milyonlarca kullanıcının bilgileri tehlikede

Türkiye’nin en büyük çevrimiçi yemek sipariş sitesi Yemek Sepeti’ne siber saldırı gerçekleştiği ve kullanıcıların verilerinin çalındığı açıklandı.

Türkiye’nin en büyük çevrimiçi yemek sipariş sitesi olan Yemek Sepeti’ne siber saldırı gerçekleşti ve kullanıcıların verileri çalındı. Yemek Sepeti’nin Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre, 25.03.2021 tarihinde siber saldırı gerçekleştiği tespit edildi ve güvenlik ihlali yaşandı. Yemek Sepeti kullanıcılarının hesap bilgilerinin bir kısmı korsanlar tarafından ele geçirildi.

YemekSepeti yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:

Öncelikle kredi kartı bilgileri dahil olmak üzere hiçbir finansal bilgiye ya da şifreye erişilmediğini, aynı şekilde bağlı bulunan Facebook ve Apple hesaplarına dair bir ihlalin de söz konusu olmadığını belirtmek isteriz. (Bu bilgiler hiçbir zaman YemekSepeti sistemlerinde saklanmamıştır.) Ele geçirilen bilgileri, eksiksiz ve şeffaf bir şekilde aşağıdaki listede açıklamak istiyoruz:

Ad – Soyadı
Doğum Tarihi
YemekSepeti’ne Kayıtlı Telefon Numaraları
YemekSepeti’ne Kayıtlı E-posta Adresleri
YemekSepeti’ne Kayıtlı Adres Bilgileri
Açık Olarak Görülemeyen, SHA-256 Algoritması ile Maskelenmiş Giriş Şifreleri
Şirket ihlale neden olan sorunu ortadan kaldırdığını ve olayın tekrarlanmaması adına gerekli tüm önlemlerini aldığını paylaştı.

 

Benzer Haberler