Yazıklar olsun böyle polise! Yaşlı adamı azarladı… Görevden uzaklaştırıldı

26 Mart 2020 Perşembe

Manisa Otogarında çekildiği belirtilen görüntülerde bir polis memurunun 65 yaş üzeri bir vatandaşı sert bir şekilde bağırarak uyarması ve yaşlı vatandaşla tartışması sosyal medyada gündem oldu. Tartışma sırasında çocukların korkudan ağladığı görüldü. Polis memuru B.Y. soruşturma kapsamında tedbiren görevinden uzaklaştırıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle, risk gurubunda bulunan 65 yaş üzeri vatandaşlar ve kronik hastalığı olanlara sokağa çıkma yasağı getirildi.

YAŞLI VATANDAŞIN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Söz konusu yasak nedeniyle hastalığı veya farklı bir gerekçe ile sokağa çıkmak zorunda kalan vatandaşlara yapılan kötü muamele görüntüleri ise sosyal medyada tepki çekti.

Son olarak Manisa’da çekildiği belirtilen görüntülere bir polis memurunun 65 yaş üzeri vatandaşı bağırarak azarladığı yansıdı. Vatandaşın otogarda beklememesi gerektiği uyarısında bulunan polis memurunun tartışmanın devamında yaşlı vatandaşa bağırması tartışmalara neden oldu.

Polisin yüksek sesli bağırmasının ardından çevredeki çocukların gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Sosyal medyada İçişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunan vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Manisa Valiliği, polis hakkında soruşturma başlattı. B.Y, soruşturma kapsamında tedbiren görevinden uzaklaştırıldı.


Benzer Haberler