Yavru kediyi öldüren esnaf tutuklandı! ‘Açtım’ savunması yaptı

15 Eylül 2021 Çarşamba

İstanbul’da yavru bir kediyi defalarca tekmeleyerek öldüren Rıdvan A. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Rıdvan A. ifadesinde, “İşyerine girdiğimde kedinin tenceredeki yemeği yediğini gördüm. Aç olduğum için birden gözüm döndü” dedi.

İstanbul Bayrampaşa’da Kuru Gıda Hali’nde esnaflık yapan Rıdvan A. yavru kediyi defalarca tekmeledi. Can çekişen yavru kedinin başında ölmesini bekleyen kişi, süpürge ile sürüklediği yavru kediyi çöp konteynırının yanına bıraktı. Burada da süpürge ile yavru kediye vurmaya devam eden R.A., öldürdüğü yavru kediyi orada bırakarak olay yerinden uzaklaştı.

R.A.’nın kediyi tekmeleyerek öldürdüğü o anlar, sitenin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerin site yönetimi tarafından izlenmesi üzerine, durum polis ekiplerine bildirildi. Polis ekipleri, görüntüler üzerine tespit ettikleri şüpheli R.A.’yı gözaltına aldı.

“AÇ OLDUĞUM İÇİN GÖZÜM DÖNDÜ”

Sabah’ta yer alan habere göre, Emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa çıkarılan Rıdvan A. Kuru Gıda Hali’nde babasına ait işyerinde çalıştığını belirterek, “Olay günü akşam saatlerinde işyerinde kendime yemek yaptım. Dükkandan kısa süreli olarak dışarı çıktım. Yemek yemek için tekrar işyerine girdiğimde, bir kedinin tenceredeki yemeği yediğini gördüm. Gün boyu çalıştığım için çok açtım. Aç olduğum için birden gözüm döndü ve bir anlık öfke ile kediyi yakaladım. Uzaklaştırmaya çalıştım. Kedi de beni tırmalamaya çalıştı. Ben de sinirlenerek kediyi ellerimle tutup, ayaklarımla uzaklaştırdım. Sonrasını hatırlamıyorum. Pişmanım. Ancak kedinin ölmediğini tahmin ettiğim için dükkandaki fırça ile kediyi koyternırın oraya ittirdim” dedi.

Rıdvan A. “Kedinin üzerine, ayıltmak amacıyla, su döktüm. Bana göstermiş olduğunuz görüntülerdeki şahıs benim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmem. Başka bir diyeceğim yok” diye konuştu.

CEZAEVİNE KONULDU

Olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerini toplatan savcılık şüpheliyi, ifadesini aldıktan sonra tutuklanması talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti. Hakimlik de Hayvanları Koruma Kanununa muhalefet suçundan tutuklama kararı verip, şüpheli Rıdvan A.’yı cezaevine gönderdi.

Bir esnaf, yavru kediyi tekmeledi süpürgeyle vurarak öldürdü!

Benzer Haberler