Yassıada’ya inşa edilen 125 odalı otel kapılarını açtı: ‘Şimdi anlaşıldı’

17 Ağustos 2021 Salı

1960 darbesinin simgesi olan ve geçen yıl ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak açılan Yassıada’ya yapılan otel rezervasyon almaya başladı.

Yassıada yeni adıyla ‘Demokrasi ve Özgürlükler’ Adası ziyarete açıldı. 27 Mayıs darbesinden sonra Celal Bayar, Adnan Menderes ve DP’lilerin yargılandığı ve geçen yıl ‘Demokrasi ve Özgürlük Adası’ olarak açılan Yassıada’ya yapılan otel de rezervasyon almaya başladı.

OTELİN TANITIM YAZISI TURİSTİK OTELDEN FARKSIZ

Müze, kongre salonu ve caminin olduğu adada ‘demokrasi’ temalı kongre ve toplantılar için gelen misafirlere yönelik olarak inşa edildiği duyurulan otelin adı ‘Katre Island Hotel’. Otelin tanıtım yazısı bir turistik otelden farksız:

“Deniz, baştan çıkarıcı yüce bir güç… Görkemli Marmara Denizi’nin ortasında yer alan Katre Island Hotel’de hayatı uyum içinde yaşıyoruz. Bakışlarınızı sonsuz maviye çevirin ve içinizi denizin taze tuzlu kokusuyla doldurun. Kalbinizi ve ruhunuzu doğanın senfonisine, martı seslerine ve kayalara çarpan dalgaların ritmine açın; senfoninin bir parçası olun.”

serbestiyet.com’dan Mustafa Ali Aykol’un haberine göre, işletmesini Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş.nin yaptığı otel 125 odadan oluşuyor ve otelde kapalı yüzme havuzları, spa ve sauna da bulunuyor. Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na inşa edilen dev lüks otele rezervasyonların yapıldığı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un sahibi olduğu ETS Tur’un sitesine göre oda fiyatları 1,383 TL’den başlıyor ve 2,025 TL’ye kadar yükselebiliyor.

“ŞİMDİ ANLAŞILDI…”

Öte yandan iş insanı Piraye Antika’nın Twitter hesabından konuyla ilgili “Yassıada’nın adı değişmiş. Otel yapılmış ve ETS tur pazarlıyor. Şimdi anlaşıldı” paylaşımını yaptı. Antika, “Üstelik de pek bir gusto yok yine. Alelade” değerlendirmesi yaptı.

 

Benzer Haberler